Bugun...


Alparslan Hoca’nın Sevenleri Sabah Namazı Sonrası Türkiye Genelinde Çorba Dağıttı!
Alparslan Hoca'nın tahliye edildikten saatler sonra siyaseten tekrar tutuklanmasının üzerine sevenleri, sabah namazı sonrası çorba dağıtma etkinliklerine devam ediyor.

Alparslan Hoca’nın Sevenleri Sabah Namazı Sonrası Türkiye Genelinde Çorba Dağıttı!

Geçtiğimiz hafta çorba dağıttığı için gözaltına alınan Alparslan Hoca'nın sevenleri, bu sabah Türkiye'nin çeşitli illerinde Alparslan Hoca'ya 'Özgürlük' için bir kez daha çorba dağıtarak dua istedi.

3 gün süren mahkeme sonrası 24 Ocak 'ta tahliye edilen ancak saatler içinde tekrar tutuklanarak cezaevine gönderilen Alparslan Hoca'nın sevenleri Türkiye genelinde çeşitli il ve ilçelerde bulunan camilerde halkla biraraya gelerek, sabah namazı sonrası sıcak çorba ikramında bulunmaya devam ediyor.

Alparslan Hoca'nın talebe ve sevenleri; kardeşlik, birlik ve dayanışmaya katkıda bulunmak, yapılan zulme karşı farkındalık oluşturmak amacıyla bugün Türkiye’nin çeşitli camilerinde bir araya gelerek sabah namazında buluştu.

Sabah namazı eda etmelerinin ardından tesbihat, zikir, sohbet ve dua ile etkinliklerine devam ettiler. Manevi atmosfer içerinde gerçekleşen ibadetlerinin sonunda halka çorba dağıttılar.

Vatandaşlarla aralarındaki kardeşlik ve muhabbetin arttığını ifade eden sevenler, "halkımız Alparslan Hocamızın susturulmaya çalışıldığı için bu zulümlere maruz kaldığının farkında" dedi.

Adana/Yüreğir

Adana/Seyhan

Ankara/Sincan

Ankara/Pursaklar

Ankara/Mamak

Ankara/Keçiören

Hatay/Kırıkhan

Kocaeli

Konya

Elazığ

Bingöl

Gaziantep

Bursa

 

 

 

 

 

 
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI