Bugun...


Bilderberg'de gündem Filistin ve İran
İsviçre'de yapılan ve 4 gün süren gizli Bilderberg toplantılarının ana gündeminin Trump ve damadı Kushner'ın Filistin planı ve İran olduğu öğrenildi.

Bilderberg'de gündem Filistin ve İran

Dünyanın en gizemli toplantılarından biri olan Bilderberg, bu yıl İsviçre'de yapıldı. Toplantının gündem maddesinin ise Filistin ve İran olduğuı öğrenildi. 

KAPİTALİZMİN GELECEĞİ

Toplantılara ilişkin medyaya sunulan gündemde Çin, Rusya, Avrupa, Brexit, yapay zeka, uzayın önemi ve siber tehditler gibi başlıklar ile birlikte “Kapitalizmin geleceği” belirtilmişti.

Ne var ki toplantılara ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı ve danışmanı Jared Kushner ve ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun katılması, “gerçek gündem Ortadoğu muydu?” sorusuna sebep oldu. Pompeo ve Kushner son dönemde İran ve Filistin meselesinde ABD politikasını yürüten isimlerin başında geliyor.

FİLİSTİN VE İRAN GÜNDEMİ

Kushner’in Ramazan ayından sonra, Filisitin devletini ortadan kaldıracak, sözde “Yüzyılın Projesi” planını açıklaması bekleniyor. Kushner’in söz konusu planla ilgili detayları Bilderberg’te açıklayıp açıklamadığı bilinmiyor.

Toplantı katılımcı listesinde olmayan Pompeo’nun ise Cumartesi günü sürpriz bir şekilde Montrö’ye gelmesi, “İran’a yönelik baskı politikası masaya mı yatırıldı?” sorusuna sebep oldu. Toplantının diğer katılımcıları arasında Trump’a akıl hocalığı yapan Henry Kissinger ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg gibi isimler de yer aldı.
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI