Bugun...


Fransa’da tecavüz vakaları arttı
Toplumsal bir çöküş yaşayan Avrupa'da suç oranlarında artış görülüyor. Edinilen bilgilere göre Fransa’da son bir yıl içinde tecavüz vakaları yüzde 14 artış gösterdi. Bir Fransız gazetesi korkunç bir istatistiği de okuyucularıyla paylaşarak ülkede her saat başı 18 yaşından küçük birisinin tecavüze uğradığını belirtti.

Fransa’da tecavüz vakaları arttı

Le Figaro gazetesi, 2015 yılında 13 bin 881 tecavüz vakasının polis kayıtlarına geçtiğini, bu sayının 2016 yılında ise 15 bin 848'e çıktığını yazdı.

Özellikle 18 yaş altı küçüklere yönelik tecavüz vakalarının arttığını kaydeden gazete, 2015 yılında 7 bin 416 olan reşit olmayanlara yönelik tecavüz vakasının yüzde 10 artışla 2016 yılında 8 bin 184'e çıktığı uyarısında bulundu.

Fransız gazetesi, bu sayı göz önüne alındığında ülkede saat başı 18 yaşından küçük birisinin tecavüze uğradığına vurguladı.

Ulusal Suç ve Ceza Gözlemevi'nin raporlarına atıfta bulunan Le Figaro, gerçek tecavüz ve tecavüz girişimi vakalarının sayısının ise bu verilerden çok daha fazla olduğunu belirterek, tecavüze uğrayan veya tecavüz girişimine hedef olanların sadece onda birinin polise gidip şikayette bulunduğuna dikkat çekti.

Ulusal Suç ve Ceza Gözlemevi son yayınladığı raporda, 2014 Ekim ayı ile 2015 Ekim ayı arasında 18 ile 75 yaş grubu arasında 84 bin kişinin tecavüze uğradığı veya tecavüz girişimine hedef olduğu tahmininde bulunmuştu.

 
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI