Bugun...


Furkan Gönüllülerinden Atatürk Parkında Oturma Eylemi
Adana’da başlayan ve aralıksız devam eden özgürlük yürüyüşlerinin 264. gününde onlarca kişi "özgürlük ve adalet" için yürüdükten sonra Atatürk parkında oturma eylemi gerçekleştirdi.

Furkan Gönüllülerinden Atatürk Parkında Oturma Eylemi

Bugün 264. gününe ulaşan özgürlük yürüyüşü onlarca Furkan gönüllüsünün katılımıyla gerçekleşti.

Özgürlük simgeli atkılarla Alparslan Kuytul Hocanın evi önünden Atatürk Parkına kadar yürüyen gönüllüler, Alparslan Hocanın haksız tutukluluğuna karşı farkındalık oluşturmak amacıyla bir araya geldi.

Adana'nın en merkezi yerlerinden biri olan Atatürk Parkında oturma eylemi yaparak bütün mazlum Müslümanların maruz kaldığı zulme karşı farkındalık oluşturmayı amaçladı.

"Alparslan Hoca Onurumuzdur" "Alparslan Kuytula Özgürlük" şeklinde pankart açan gönüllüler, kral çıplak, biat etmedim, etmeyeceğim, Alimin yeri zindan olmamalı" şeklindeki dövizlerle de tepkilerini gösterdi.

Başladığı günden bu yana bayanların her gün, erkeklerin ise haftanın belirli günlerinde katıldığı bu yürüyüşlerin; özelde Alparslan Hocanın haksız tutukluluğuna son verilmesi, genelde ise tüm mazlumların özgürlük ve adalete kavuşması misyonuyla aralıksız devam edeceği biliniyor.

 
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI