Bugun...


Semra Kuytul'a 3. Soruşturma!
Aralarında Semra Kuytul Hocahanım'ın da bulunduğu 15 kişi hakkında özgürlük simgeli atkılarla yürümeleri gerekçe gösterilerek soruşturma başlatıldı. Böylece Semra Kuytul Hocahanım hakkında özgürlük yürüyüşleri sebebiyle 3. Kez mahkeme açılmış oldu.

Semra Kuytul'a 3. Soruşturma!

Semra KUYTUL Hocahanım hakkında daha önce biri Bolu diğeri Adana'da olmak üzere 2 mahkeme daha açılmıştı.

Alparslan Kuytul Hoca'nın Sevenlerine Mahkeme Üstüne Mahkeme

Yaklaşık bir yıldır haksız tutukluluğu devam eden Alparslan Kuytul Hoca'ya özgürlük çağrısında bulunmak amacıyla yolda sessizce yürüyen 15 vatandaşa daha mahkeme açıldığı öğrenildi.

15 Ekim'de Adana Ziyapaşa bulvarında sessizce yürüyen Alparslan Hoca'nın sevenleri, açılan soruşturma kapsamında 29.04.2019 tarihinde hakim karşısına çıkacak.

Açılan bu mahkeme ile cumhuriyet savcısı tarafından özgürlük yürüyüşlerine 5. kez mahkeme açılmış oldu.

Ayrıca sessiz ve zararsız özgürlük yürüyüşleri esnasında polis tarafından hakkında tutanak tutularak adli işlem başlatılan kişi sayısı 185 olurken mahkemeye çıkacak kişi sayısı 85 oldu.

Özgürlük amacıyla yolda sessizce yürüyen vatandaşların mahkemelik olması ise birçok kesimden çok sert tepki almış ve hukuksuzluğun geldiği nokta endişelere sebebiyet vermişti.
YORUMLAR

Vatanın has evladı
12-01-2019 18:40:00

Sabredin yaradan peygamberini hapse attı sizden öncekilerin başına gelmeyen sizin başınıza gelmeden bir imtihan oldum. yok öyle beleş cennet

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI