Bugun...


Siyonist vekilden Mescid-i Aksa'ya baskın
İşgal rejimi Başbakanı Binyamin Netanyahu liderliğindeki Likud Partisi Milletvekili Yehuda Glick, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi.

Siyonist vekilden Mescid-i Aksa'ya baskın

Kudüs İslami Vakıflar İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, aşırı sağcı/faşist milletvekili Glick ve beraberindeki bir grup fanatik Yahudi, işgal polisi eşliğinde Harem-i Şerif'in avlusuna girdi.

Son olarak 15 Ekim'de Harem-i Şerif'e giren Glick, Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyen israilli milletvekillerinin de öncüsü sayılıyor.

İşgalci israillilerin Mescid-i Aksa'ya düzenlediği baskınlar nedeniyle Filistinliler ile israil güçleri arasında yaşanan gerginlik sebebiyle Başbakan Binyamin Netanyahu, Ekim 2015'te Meclisi üyesi milletvekilleri ve bakanların Mescid-i Aksa'ya girmelerini yasaklamıştı.

Netanyahu yaklaşık 3 yıllık yasağın ardından temmuz ayında israilli milletvekillerinin 3 ayda 1 kez olmak üzere Mescid-i Aksa'ya girmelerine izin vermiş, israil Meclisi Basın Ofisi de Aksa'ya girmek isteyen milletvekilleri için uygulanacak ayrıntılı talimatları duyurmuştu.

Temmuz ayından bu yana en az 3 kez Harem-i Şerif'e baskın düzenleyen Glick'in üç ayda bir kez giriş izni kuralını çiğnemesi dikkati çekiyor. 
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI