Bugun...


Yemen'li annelerden ortak çağrı: Evlatlarımızı geri verin
Yemenli anneler, Husiler ve devrik Cumhurbaşkanı Salih'e bağlı güçler tarafından kaçırılan çocuklarının serbest bırakılması çağrısında bulundu.

Yemen'li annelerden ortak çağrı: Evlatlarımızı geri verin

Kaçırılanların Anneleri Birliğinden yapılan yazılı açıklamada, "2016 geçti ama acılarımız geçmedi. Koca bir yıl geçti, binlerce evladımız kaçırılmış, Husiler ve Salih güçlerinin hapislerinde zorla kaybedilmiş durumdalar. Kaçırılan ve zorla kaybedilenlerin serbest bırakılmasını talep ediyoruz." denildi.

ZİNCİRLERE VURULUP, SİSTEMATİK İŞKENCEDEN GEÇİRİLİYORLAR

Bu kişilerin, çeşitli işkencelere maruz kaldığı, sistematik olarak aç bırakıldığı, zincirlere vurulduğu belirtilen açıklamada, söz konusu işkenceler nedeniyle 72 kişinin hayatını kaybettiği aktarıldı.

Açıklamada, kaçırılanlar ve zorla kaybedilenler konusunun, siyasi müzakerelerde ikincil bir mesele olarak görüldüğü vurgulanarak, "İşlenilen bu suçlara, uluslararası ya da yerel insan hakları örgütleri tepki göstermedi. Devam eden bu kaçırma olayları için bir caydırıcılığın da olmaması suçun işlenmeye devam etmesini teşvik ediyor." ifadeleri kullanıldı.

Yemen'de çocukları kaçırılan anneler, onların serbest bırakılmaları için birlikte hareket etmek amacıyla Nisan 2016'da başkent Sana'da "Kaçırılanların Anneleri Birliği"ni kurmuştu.
YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI