Ahmet'in Durumu Vicdanları Sızlattı

Anne ve babasının tutukluluk döneminde kemik kanseri hastalığına yakalanan 8 yaşındaki Ahmet Burhan Ataç için Almanya'da tedavi umudu doğdu. Pasaportu iptal edilen ve yurt dışına çıkış yasağı bulunan anne Zekiye Ataç, oğlu Ahmet'in tedavisi için yetkililere yurt dışına çıkış yasağının kaldırılması çağrısı yapıyor.

Ahmet'in Durumu Vicdanları Sızlattı
03 Ara 2019 14:00:57

Kanser hastalığını tutuklu babası Harun Reha Ataç ile birlikte yenme çağrısıyla tanınan 8 yaşındaki Ahmet Burhan'ın hastalığı 4. evreye ilerledi. Anne Zekiye Ataç'ın oğlunun tedavisi için arayışları sonuç verdi. Almanya'nın Köln kentinde bulunan İmmün-Onkoloji Merkezi, Ahmet'i tedavi etmeyi kabul etti.

Ancak Ahmet'in babası Reha Ataç, geçtiğimiz yıldan beri tutuklu. Anne Zekiye Ataç'ın ise pasaportu iptal durumda ve yurt dışına çıkması yasak.

Zekiye Ataç, oğlunu tedavi edilmek üzere Almanya'ya götürebilmek için sosyal medyada yeni bir kampanya başlattı. Ataç, yetkililere seslenerek yurt dışına çıkış yasağının oğlunun tedavisi için kaldırılmasını talep ediyor ve yeni bir pasaport istiyor. Bir çok kesimden vatandaş Ahmet'in tedavisi için AhmetinAnnesine Pasaport etiketine destek tweetleri atmaya devam ediyor.

Ahmet'in manyetik rezonans görüntüleme yöntemiyle yapılan en son kontrolünde köprücük kemiğinin kırıldığı saptandı. Adana'da tedavi gördüğü hastane bu durumun sebeplerini araştırıyor.

AhmetinAnnesine Pasaport etiketi ile yapılan paylaşımlardan bazıları şöyle;

0 Yorum

Yorum Yaz