Alparslan Hoca Hakkında Hazırlanan İddianame Sosyal Medyada Alay Konusu Oldu

Alparslan Kuytul Hoca hakkında hazırlanan yeni iddianame sosyal medyada alay konusu oldu. Sosyal medya kullanıcıları savcının öne sürdüğü gerekçeleri yerden yere vururken ortaya ilginç espiriler çıktı. İşte ayrıntılar;

Alparslan Hoca Hakkında Hazırlanan İddianame Sosyal Medyada Alay Konusu Oldu
19 Tem 2019 21:52:56

Alparslan Kuytul Hoca hakkında FETÖ'ye yardım etmek ve PKK propagandası yapmak iddialarıyla yeni bir iddianame hazırlandı.

Avukat Adem Tural'ın iddianamenin bazı bölümlerini Twitter'da paylaşması üzerine iddianame, sosyal medyanın en çok konuşulan konusu oldu.


Özellikle Alparslan Hocanın doların 6 lira olacağına yönelik öngörüsünün de iddianameye eklenmesi eleştirilerin odağında yer aldı.

İddianame hakkında Yıldıray Oğur "Savcı Kurtlar Vadisi birinci sezonu izlerken yazmış iddianameyi" ifadelerini kullanırken bir başka kullanıcı "Bu iddianameyi yazan savcı arkadaş yeni mezun mu? İddianameyi önce Twitter'da mı yazmış? Kinayeli laflar, parantez içinde çift ünlemler. Hukuk tekniği sıfır anladık da hukuk dili de yok. Yazık, gerçekten çok yazık." yorumunda bulundu.

Kaç saat oldu adlı hesabın "Bu iddianameyi bir Veteriner değil bir Savcı hazırlamış. Savcı'ya göre Adamın suçlarından biri, doların 6 lira olduğunu tahmin etmesi ve bunun da gerçekleşmesiymiş. Yine diğer suçu, daha tanzim satışları yokken adamın bunu tahmin etmesi suçmuş. Hukuku katlettiler." paylaşımı dikkatleri çekti.

Duruşma savcısının, Alparslan Hocanın doların 6 lira öngörüsünü de iddianameye eklemesine tepki gösteren diğer sosyal medya kullanıcıları ise

"Ekonomi danışmanı olarak atanması gereken adamı suçlu ilan etmişler"


"Başka ülkede olsa gelecekten gelen adam diye manşet yaparlardı" 


"3 yıl başsavcı katipliği yaptım parantez içinde "yine tesadüfen" yazıldığını ilk defa görüyorum.
Ülkemi gerin verin!"

"Instagram ağzı iddianamesi gibi olmuş."


"Bu öngörüye ödül verilmeli"

"Ne güzel işte. Ekonomistler bile tahmin eden birisi var. Değerlendirin" yorumlarında bulundu.

Sosyal medyada daha çok konuşulacak gibi duran bu iddianame hakkında yapılan paylaşımlardan bazıları şu şekilde;


İşte alay konusu olan o iddianame;0 Yorum

Yorum Yaz