Alparslan Hoca Tutuklandı!

Alparslan Hoca ve Furkan Vakfı Başkanı Ali Alagöz duruşma savcısının itirazı üzerine haksız bir şekilde tekrar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Alparslan Hoca Tutuklandı!
26 Oca 2019 04:01

Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmanın üçüncü gün oturumunda 1 yıldır haksız bir şekilde tutuklu bulunan Alparslan Kuytul Hoca ve Furkan Vakfı Başkanı Ali Alagöz hakkında tahliye kararı verilmişti.

Bir Gün Sonra Tekrar Tutuklandı

Alparslan Hoca, akrabaları ile sohbet ettiği bir esnada gece saat 23.30 sularında evine yapılan baskın sonucunda emniyete götürüldü.
Eve baskın yapan polis ekipleri evde bulunan aile efradı ve misafirlere hatta küçük çocuklara coplarla fiziksel şiddette bulunarak yaka paça evden dışarı attı. Evdeki çocuk ve misafirleri dışarı çıkartıkktan sonra evde arama yaptı.
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı adına duruşma savcısının, tahliye kararına ilişkin Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesine itirazı üzerine, mahkeme büyük bir hukuksuzlukla Alparslan Kuytul Hoca ve Ali Alagöz'ün tekrar tutuklanmasına karar verdi.

Dün gece haksız bir şekilde tutulandıktan sonra Adana Kürkçüler cezaevine götürülen Alparslan Hoca ve vakıf başkanı Ali Alagöz, bugün itibariyle Bolu F Tipi Cezaevine naklediliyor.0 Yorum

Yorum Yaz