Alparslan Kuytul Hoca Yıkılan Kuran Kursu Hakkında Konuştu

21 aydır Bolu cezaevinde tutulan Alparslan Kuytul Hoca, ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde Kağıthane'deki Kur'an Kursu yıkımına ve Müslümanların sessizliğine tepki gösterdi.

Alparslan Kuytul Hoca Yıkılan Kuran Kursu Hakkında Konuştu
01 Kas 2019 20:59:50

Alparslan Kuytul Hocanın her hafta ailesiyle yaptığı telefon görüşmesi yayımlandı. Görüşmede, yıkılan Kur'an Kursu hakkında ve Müslümanların sessizliği hakkında açıklamalarda bulunan Alparslan Hoca, cemaatleri bitirme projesine de değindi.

Kademe kademe bütün muhaliflerin susturulmaya çalışıldığını ifade eden Alparslan Hoca, "Bütün muhaliflere zulüm yapılıyor, haksızlık yapılıyor ama kimseden çıt çıkmıyor. Yani herkeste korku var." ifadelerini kullandı.

İslam düşmanlarının, hükümetteki nefreti kullandığını, bir plan dahilinde herkesi bitirmeye çalıştıklarını belirten Alparslan Hoca, susan Müslümanlara yönelik "sıra sana gelecek kardeşim sıra sana gelecek" dedi.

15 temmuz bahanesiyle muhaliflerin susturulduğunu, Müslümanların da susarak bu dönemi teğet geçeceklerini sandıklarını belirten Alparslan Hoca, "Susa susa bitecekler" dedi.

Yakın zamanda AKP den istifa ettiğini açıklayan Mustafa Yeneroğlu hakkında da konuşan Alpaslan Hoca, "Yeneroğlu ara ara haksızlıkları dile getiriyordu, onu da istifa ettirdiler" yorumunda bulundu.

Konuşmasında Müslüman hoca ve aydınların sessizliğine tepki gösteren Alparslan Hoca, "Alimlerin ve aydınların sustuğu bir toplumda kitleler susmaya ve uyumaya devam eder. Aydın ve alimlerin sessizliği kitleleri sessizliğe, kitlelerin sessizliği ise idarecileri diktatörlüğe götürür. Yanlışlar susuldukça artar, eleştirildikçe azalır. Onun için mutlaka herkesin yanlışlar üzerinde durması ve Hz. Ali’nin şu sözünü unutmaması lazım; Dünyadaki en acı ses acı çeken bir mazlumun suskunluğudur." İfadelerini kullandı.

İşte o ses kaydı;


Etiketler:  


0 Yorum

Yorum Yaz