Arınç'tan Davutoğlu ve Babacan'a: 'KARŞIDAN HÜCUM ETMESİNLER'

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç, AKP'den istifa ederek yeni parti kurma çalışmalarına başlayan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'a seslendi.

Arınç'tan Davutoğlu ve Babacan'a: 'KARŞIDAN HÜCUM ETMESİNLER'
04 Kas 2019 16:11:19

Gazeteci-yazar Kemal Öztük’ün YouTube kanalına bir söyleşi ile konuk olan Arınç, AKP'den istifa ederek yeni parti kurma çalışmalarına başlayan Davutoğlu ve Babacan'a çağrı yaptı.


Arınç, "Acılarını kalplerine gömsünler, başka bir parti kurmasınlar. Başka bir partiden, karşıdan hücum etmesinler. Bize yan yana durmak yakışır, geçmişte olduğu gibi" dedi.


'KARŞIDAN HÜCUM ETMESİNLER'


"İyi işlerde de zor işlerde de birbirimizin acısını paylaştık, başarısını paylaştık. Şimdi bu insanların şu veya bu sebeple AK Parti'den ayrılmak istemelerine razı değilim diyen Arınç, şöyle devam etti:


"Acılarını kalplerine gömsünler, başka bir parti kurmasınlar. Başka bir partiden, karşıdan hücum etmesinler. Bize yan yana durmak yakışır, geçmişte olduğu gibi ama onlar da şunu bekliyorlar şüphesiz, 'İyi de bizi bu noktaya düşürmeyin. Bize hakaret ettirmeyin. Bize birtakım edepsizlerin ağzından kötü kötü şeyler söyletmeyin. Bizim elimiz de kalem tutuyor, kafamız da iş yapıyor. Bize mevki makam değil ama belli görevler verin. Bizim aidiyet duygumuzu güçlendirin. Bizi ihraç etmeye kalkmayın.' Bütün bunları istediklerinden eminim. Onlara ben kötü insanlar diyemem, onlar hakkında kötü konuşamam. Kul hakkı var her şeyden önce, kardeşlik hukuku var."

Etiketler:  


0 Yorum

Yorum Yaz