Başkent Ankara'da da 'Yeni İcad Suç Aletleri' Teşhir Edildi!

Furkan Gönüllüleri başkent Ankara'da son bir yıldır maruz kaldıkları trajikomik gözaltı ve engellemeler hususunda dikkat çeken bir basın açıklaması düzenledi.

Başkent Ankara'da da 'Yeni İcad Suç Aletleri' Teşhir Edildi!
10 Şub 2019 15:02

Bugün Ankara Kurtuluş Parkı'nda bir araya gelen Furkan gönüllülüleri yapmış oldukları yasal faaliyetlerden dolayı gerçekleştirilen gözaltıların ve kesilen para cezalarının haksız bir şekilde gerçekleştiğini ve yasal olmadığını dile getirmek için basın açıklaması yaptı. Gerçekleştirilen basın açıklamasında hayatımıza yeni eklenen suç (!) aletleri de tanıtıldı.

Onlarca Furkan Gönüllüsünün katılım gösterdiği basın açıklamasında Alparslan Kuytul Hoca’nın tahliyesinin üzerinden bir gün dahi geçmeden haksız bir şekilde tekrar tutuklanması hususuna değinildi. Gerçekleştirilen basın açıklamasında asıl olarak Alparslan Hoca'nın haksız bir şekilde tutuklu bulunmasına ve yapılan tüm haksızlıklara farkındalık oluşturmak isteyen Furkan Gönüllülerinin maruz kaldıkları gözaltıların haksız olduğu kara mizah şeklinde dile getirildi.   Aynı zamanda zulme karşı farkındalık oluşturmak için yapılan faaliyetler ve bu faaliyetleri gerçekleştirmek için kullanılan unsurları “Yeni suç ve suç aletleri” (!) ironik bir şekilde halka tanıtıp ülkemizin önemli birimlerinden olan emniyet biriminin ne denli trajikomik vakıalarla karşılaştığının vurgusu yapıldı.   Başkent Ankara'da yıl içerisinde hukuksuz birçok gözatlı gerçekleşmişti. Alparslan Hoca'ya özgürlük için atkılarla yürüyen çok sayıda Furkan gönüllüsü, evinin balkonuna 'Alparslan Hoca'ya Özgürlük' yazılı branda asan bir vatandaş ve sabah namazından sonra halka çorba dağıtarak Alparslan Hoca için dua isteyenler başlıca misaller arasında...   Adanalı Furkan gönüllüleri de aynı trajıkomik açıklamayı bugün Adana Atatürk Parkı'nda gerçekleştirdi. 

İŞTE İNSANLIK TARİHİ BOYUNCA GÖRÜLMEMİŞ OLAN YENİ İCAT SUÇ VE SUÇ ALETLERİ (!)

1- Suç: Yürümek, suç unsuru: Atkı
2- Suç: Lokum dağıtmak, suç unsuru: Lokum
3- Suç: Balon uçurmak, suç unsuru: Balon
4- Suç: Çorba dağıtmak, suç unsuru: Tencere ve kepçe
5- Suç: Duvara “Alparslan Hocama Özgürlük” yazmak, suç unsuru: Kömür
6- Suç: Pankartlarla fotoğraf çekmek, suç unsuru: Telefon
7- Suç: Atkıyla kitap okumak, suç unsuru: Kitap     Furkan Gönüllüleri Yeni Suç Aletlerini Okudukları Şu Metinle Tanıttı;

Evet, siz değerli katılımcılar ve kıymetli izleyenler. Şimdi sizlerle tarihte eşi benzeri olmayan olaylara şahitlik edeceğiz.

Şu anda sizlere göstereceklerim ve anlatacaklarımı başka yerde bulamazsınız! 

21. Yüzyılın Türkiye’sinde meydana gelen komik yada trajikomik yada acınası hadiseler.. Bilemiyorum nasıl tanımlanır ama ben anlatayım yorumu sizlere bırakayım isterseniz..

İşte bu sene ortaya çıkan hatta insanlık tarihi boyunca görülmemiş olan yeni icad suç ve suç aletleri:

-İlk olarak en büyük suç unsuru(!) olan atkı ile başlayalım.

Görüldüğü yerde durduruldu! Polis tarafından çeşitli cephelerden fotoğrafları çekildi ve masaya yatırılıp enine boyuna incelendi. Onun sebebiyle en az 513 kişi gözaltına alındı. Bu insanların Suçları: Yürümek,  Suç Unsurları ise: Atkı

En tehlikelisi(!) buydu!

Neden çünkü bakanın dikkatini çekiyor ve sessiz durduğuna bakmayın aslında çok sesli! Adalet ve özgürlük diye patlayarak memleketin sessizliğini bozan bir güce sahip!

-İkinci sırada ise lokumlar geliyor, oldukça tehlikeli.. Zulme farkındalık oluşturuyor..

Dağıtıldıkça zulmü hatırlatıyor asla UNUTTURMUYOR!

Bu lokumlarla yakalan onlarca kişi de gözaltına alındı.

Burada ise Suç: Lokum dağıtmak Suç Unsuru: Fıstıklı Lokum

-Uçan Balonlar da lokumdan geri kalmadı. Uçuranlar gözaltına alındı. Bilemiyoruz, belki de içinde patlayıcı olduğu sanıldı, mümkün!

Suç: balon uçurmak, Suç Aleti: Uçan balonlar

-Ve en çarpıcısı da bu tencere oldu. Memleketi ayrı bir çarptı!

Sabah namazı sonrası üşüyen vatandaşlara çorba dağıtanlar da gözaltına alındı. Olay 3 Şubat’ta Anakara’da yaşandı ve 7 kişi gözaltına alındı. Çorbayı içen vatandaş şaşkın şaşkın soruyor “NE VAR BUNDA” evet biz de soruyoruz bunda ne var diye ama belki de içinde bizimde bilmediğimiz işler var!

Suç: Çorba dağıtmak, Suç aletleri ise bir büyük tencere ve bir kepçe

-Elazığ'da duvara kömürle “Alparslan Hocama Özgürlük” yazan genç de gözaltı garabetinden kurtulamadı.

Burada ise suç: Özgürlük talep etmek, bunun için kömür kullanmak Emniyette alarmları çaldıran suç aleti ise: Küçük bir mangal kömürü

-Geçtiğimiz ay Diyarbakır’da 9 kişi pankartlarla fotoğraf çektiği gerekçesiyle gözaltına alınmıştı.

Suç ne: pankartların fotografını çekmek, Suç Unsuru: Şahsi cep telefonları.. Bu da yani telefonlarla fotoğraf çekmek de önemli bir suç olarak tarihe geçti.

-Yine Erzurum’da atkıyla kitap okuyan 27 kişi gözaltına alındı.

Bu Kitapseverlerin işlediği Suç: Atkıyla kitap okumak, Suç Aletleri İse: Kitaplar!!!

Maalesef liste ülkemiz adına utanç verici skandal vakalarla uzamaktadır.

Görüldüğü gibi tüm bu suç aletlerinde asıl itibariyle suç unsuru bulunmamaktadır ancak hepsindeki ortak özellik zulmü ve zalimi teşhir etmek, unutturmamak ve Adalete, özgürlüğe dikkat çekmektir. Hepsinin ortak özelliği memleketin sessizliğini bozmak olarak da görülebilir. Takdiri halkımıza bırakıyoruz.

Zulme rıza göstermemek bugünün Türkiye’sinin en büyük suçları arasına mı girdi, maalesef manzara onu gösteriyor.

Bu arada şöyle bir gelişme de var ki; Lokum dağıtmaları sebebiyle gözaltına alınarak mağdur edilen vatandaşlar açtıkları tazminat davasını kazandılar ve tekrar lokum dağıttılar. Ayrıca atkılarla yolda yürüyenlerin ilk mahkemesi görüldü ve beraat aldılar. Acaba neden, gerçekten suç işlemedikleri için olabilir mi?


 0 Yorum

Yorum Yaz