• Anasayfa
  • ORTADOĞU Haberleri
  • Bebek katili İsrail’in Gazze saldırısında yok ettiği 9 kişilik aileden geriye 35 günlük bebek kaldı

Bebek katili İsrail’in Gazze saldırısında yok ettiği 9 kişilik aileden geriye 35 günlük bebek kaldı

İslami Cihad komutanını hedef alan bombardımanda yıkılan evin enkazından çıkarılan bebeğin, ölen ağabeyi tarafından sarılmış halde bulunduğu belirtildi.

Bebek katili İsrail’in Gazze saldırısında yok ettiği 9 kişilik aileden geriye 35 günlük bebek kaldı
15 Kas 2019 21:43:57

İşgal ordusunun Gazze’ye düzenlediği son saldırılarda İslami Cihad hareketinin önde gelen komutanlarından Resmi Ebu Melhus Sevarika’nın ailesiyle birlikte hayatını kaybettiği bombardımandan geriye yeni doğmuş bir bebeğin kaldığı ortaya çıktı.

İşgalci İsrail 2018’den bu yana yüzlerce Gazzeli'yi öldürdü. Gazze Şeridi’ni salı günü hedef almaya başlayan İsrail saldırılarında 34 Filistinlinin yaşamını yitirdiği, 100’den fazla kişinin de yaralandığı kaydedilmişti.

Filistin Sağlık Bakanlığı, Severika ailesine ait evin perşembe günü sabaha karşı vurulmasının ardından enkazdan 6 kişinin cesedinin çıkarıldığını bildirmiş, daha sonra yıkıntılar arasında iki çocuğun daha cansız bedeni bulunmuştu.

Roya News aldı sitenin verdiği habere göre, enkaz altından henüz 35 günlük bir bebeğin sağ çıkarıldığı belirtildi.

Minik bebeğin fotoğrafını paylaşan bir kişi, “Mere Sevarika henüz 35 günlük. Enkaz altında, ölmüş ağabeyi tarafından kucaklanmış haldeydi. Anne babası dahil tüm ailesini kaybetti. İsrail’i destekleyen vefasız dünya yüzünden artık bir ailesi yok. Utanın, utanın” diye yazdı.

Bir başka kullanıcı da “Bu küçük bebek, ailesinin 8 ferdi evlerinde uykudayken İsrail saldırısında öldüğünde hayatta kaldı” ifadeleri kullandı.

Gazze Şeridi’ne yönelik iki gün boyunca devam eden ve onlarca kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıların durması için perşembe sabahı itibarıyla Birleşmiş Milletler (BM) ve Mısır’ın arabuluculuğuyla ateşkes kararı alınmıştı.

Ancak AFP’nin haberine göre İsrail ordusunun cuma günü erken saatlerde İslami Cihad hedeflerine yeni saldırılar düzenlediği kaydedildi.


Etiketler:   Gazze israil


0 Yorum

Yorum Yaz