• Anasayfa
  • GÜNDEM Haberleri
  • Dışişleri Bakanlığı: Mali Cumhurbaşkanı Keita'nın istifaya zorlanmasından endişeliyiz

Dışişleri Bakanlığı: Mali Cumhurbaşkanı Keita'nın istifaya zorlanmasından endişeliyiz

Dışişleri Bakanlığı, "Mali’de darbe sonucu Cumhurbaşkanı Keita’nın istifa etmeye zorlanmasını derin endişe ve üzüntüyle karşılıyoruz" açıklamasını yaptı.

Dışişleri Bakanlığı: Mali Cumhurbaşkanı Keita'nın istifaya zorlanmasından endişeliyiz
19 Ağu 2020 11:12:52

Dışişleri Bakanlığı, Mali'de dün silahlı kuvvetler içerisindeki bir grup tarafından yapılan darbe sonucu, Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita'nın, parlamento ve hükümeti feshederek istifa etmeye zorlanmasına ilişkin açıklama yaptı. 

"Mali’de 18 Ağustos 2020 günü Silahlı Kuvvetler içerisindeki bir grup tarafından yapılan darbe sonucu Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita’nın Parlamento ve Hükümeti feshederek istifa etmeye zorlanmasını derin endişe ve üzüntüyle karşılıyoruz" ifadelerine yer verilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

'BM, Afrika Birliği ve ECOWAS’ın yürüttüğü çabaları destekliyoruz'

"Dost ve Kardeş Mali’de iç barış, güven ve istikrar ortamının süratle yeniden tesis edilmesi, Cumhurbaşkanı Keita ve tutuklu bulunan diğer üst düzey yetkililerin derhal serbest bırakılmaları ve ülkede anayasal düzene bir an önce geri dönülmesi yönündeki güçlü beklentimizi vurguluyoruz. BM, Afrika Birliği ve ECOWAS’ın bu amaçla yürüttüğü çabaları destekliyoruz.

Türkiye, içinden geçtiği bu zor dönemde dost ve kardeş Mali’nin yanında yer almaya devam edecektir."
0 Yorum

Yorum Yaz