Dolar Ne Kadar, Bugün (4 Mayıs) Dolar Kuru Kaç TL?

Dolar Ne Kadar, Bugün (4 Mayıs) Dolar Kuru Kaç TL?
04 Mayıs 2020 09:24:00

7 LİRAYI AŞMIŞTI

Türkiye'de piyasaların 1 Mayıs dolayısıyla kapalı olduğu günde dolar, koronavirüs etkisiyle birlikte diğer para birimleri karşısında değer kazanmış ve günlerdir 7 lira sevieysine yakın seyreden dolar, 7,02 TL'yi görmüştü.

Peki bugün yani 4 Mayıs itibari ile dolar ne kadar? Piyasalarda doları etkileyen ne gibi gelişmeler var. Sizin için günün dolar kuru ile geçtiğimiz gün kapanışta piyasalarda son durum nasıldı paylaştık.


BUGÜN DOLAR NE KADAR?

4 Mayıs itibari ile dolar kuru 7,02 TL’den işlem görüyor. Dolar kurundaki anlık hareketleri, dalgalanmaları, günlük değişimi, en yüksek ve en düşük değerleri Mynet Finans’ın ABD Doları sayfasından erişebilirsiniz.


DOLAR NEDEN YÜKSELİR?

Dolar gibi döviz kurlarının hareketlerine tesir eden, yükselmesini veya düşmesini etkileyen pek çok farklı unsur vardır. Örneğin dolar ile ilgili olarak başta gelen etkenler ABD ekonomisi, FED kararları, dünyada doların konumu, global ekonomik trendler, IMF, cari açık, enflasyon ve enflasyon beklentileri, faiz oranları, sektörel gelişmeler, ülke ekonomisi vb. sayılabilir.0 Yorum

Yorum Yaz