Erdoğan: Yılın ikinci yarısında ekonomide büyük ivme bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yılın ikinci yarısında ekonomide büyük bir ivme beklediklerini söyledi.

Erdoğan: Yılın ikinci yarısında ekonomide büyük ivme bekliyoruz
20 Haz 2020 19:10:02

Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokma hedefine hiç olmadığı kadar yakın olduklarını aktaran Erdoğan, “Yılın ikinci yarısıyla birlikte, ekonomide gerçekten çok büyük bir ivme bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı, “2020’nin ilk çeyreğinde mart ayının önemli kısmını salgınla mücadeleyle geçirmemize rağmen yüzde 4.5’lik büyüme oranı elde ettik. Ekonomide toparlanma sinyalleri oldukça güçlü geliyor” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanlığı Marmara Üniversitesi Hastanesi'nin açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, "Türkiye, Avrupa'daki toplam kapasiteye yaklaşan yoğun bakım yatak sayısı, 1 milyon 100 bini bulan sağlık personeli sayısıyla bu sürecin altından başarıyla kalkmıştır" dedi.

'Kendi ülkesine hissiz olanlara ne yapsak fayda etmez'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kendi ülkesine - halkına, kör, sağır, lal ve hissiz olanlara ne yapsak fayda etme" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "İnşallah bundan sonra da eser siyasetine, hizmet siyasetine kesintisiz devam edeceğiz" dedi.

'Darbe girişimiyle doğrudan hayatımıza kastettiler'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Darbe girişimiyle doğrudan hayatımıza kastettiler. Ekonomik tuzaklarla Türkiye'ye diz çöktürmek ve böylece bizden kurtulmak istediler" diye konuştu.

Erdoğan, "Bugün ufka umutla bakıyorsak son 18 yıldaki gayretlerimizin sayesindedir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Demokrasi ve kalkınma mücadelemizde yeni bir döneme giriyoruz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Salgın sürecinin ardından dünyada siyasi ve ekonomik ilişkilerin yeniden şekilleneceği açıkça görülüyor" diye konuştu.

Koronavirüs salgınıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son günlerde vaka ve vefat sayılarında bir miktar artış gözleniyor" dedi.

Erdoğan, hastaneye Prof. Dr. Asaf Ataseven'in adının verileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye gelişmiş altyapısı, genç ve yetişmiş insan kaynağı, uzun süredir üzerinde titrediği hedefleri, istikrarlı ve kararlı yönetimiyle yeni döneme en hazırlıklı girecek ülkelerin başındadır" dedi.

Etiketler:   Erdoğan


0 Yorum

Yorum Yaz