Ermenistan'ın kanlı saldırılarında 41 sivil hayatını kaybetti

Ermenistan'ın kanlı saldırılarında hayatını kaybeden sivillerin sayısı 41'e yükseldi. Son olarak Azerbeycan'ın en büyük ikinci kenti Gence'yi füzeyle vuran Ermeni güçleri, 9 kişinin ölümüne neden oldu.

Ermenistan'ın kanlı saldırılarında 41 sivil hayatını kaybetti
11 Eki 2020 13:49:41

Ermenistan'ın, Azerbaycan yerleşim birimlerine top ve füzelerle gerçekleştirdiği saldırılarda yaşamını yitiren sivil sayısı 41'e, yaralı sayısı 205'e yükseldi.

205 SİVİL YARALANDI

Azerbaycan Başsavcılığı, 27 Eylül'den 11 Ekim'e kadar Ermenistan'ın saldırıları nedeniyle meydana gelen can ve mal kayıplarını açıkladı.

03-003.jpg

Açıklamaya göre, belirtilen dönemde 41 Azerbaycanlı sivil yaşamını yitirdi, 205 sivil yaralandı.

BİNLERCE EV VE KAMU BİNASINDA HASAR OLUŞTU

Ermenistan'ın saldırılarında 1165 ev, 57 apartman, 146 kamu binası kullanılamaz hale geldi.

SADECE GENCE DE 9 KİŞİ CAN VERDİ

Ermenistan ordusunun, ateşkesin üzerinden 24 saat geçmeden Azerbaycan'ın Gence kentine füzelerle düzenlediği saldırıda 9 kişi ölmüş, 34 kişi de yaralanmıştı.

01-007.jpg

ATEŞKES KARARI SÖZDE KALDI

Rusya'nın önderliğinde masaya oturan taraflar, Dağlık Karabağ'da esir ve cenaze değişimi için ateşkes ilan etmişti. Fakat Moskova'da alınan ateşkes kararı dün fiilen devreye girmemişti. 

Ateşkesin Ermenistan tarafından ihlal edildiğini belirten Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev "Ermenistan, geçici ateşkese uymadı, bu onların ikiyüzlü siyaset yürüttüğünü açıkça gösteriyor" açıklaması yapmıştı.0 Yorum

Yorum Yaz