Furkan Vakfı'nın Kapatılma Davası Ertelendi!

Bugün Adana 1'inci Hukuk Mahkemesi'nde 8'nci duruşması görülen Furkan Vakfı davası bir kez daha ertelendi. Kayyum yönetiminde olan vakıfın bir sonraki davası 8 Nisan'da görülecek.

Furkan Vakfı'nın Kapatılma Davası Ertelendi!
19 Oca 2021 11:22:09

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nın bugün görülen kapatılma davası 8 Nisan'a ertelendi. Bugüne kadar görülen birçok duruşmaları ertelenen vakıf gönüllüleri, mahkemelerin adaletle değil, siyasetle sürdürüldüğünü belirterek bu hukuk garabetinin bir an önce son bulmasını istedi.

Furkan Vakfı 3 Yıldır Kayyum Yönetiminde!

3 yıldır kayyum yönetiminde olan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na, 30 Ocak 2018 tarihinde yapılan hukuksuz bir şafak operasyonu sonrası Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından "amacı dışında faaliyetler yapmak" iddiasıyla kapatılma davası açılmıştı.

Bugüne kadar vakfın kapatılmasına dair görülen tüm mahkemeler, herhangi bir suç unsuru tespit edilemediğinden erteleme yoluyla sürüncemede kaldı. Vakıf başkanı dahil, bütün gönüllülerinin birçok davadan beraat almasına rağmen vakfın açılmamasını "Yargı eliyle zulüm!" olarak değerlendiren Furkan Vakfı sevenleri, bu hukuk garabetinin bir an önce son bulmasını bekliyor.

Vakıf Hakkındaki İstihbarat Raporları Tertemiz!

Furkan Vakfı hakkında yapılan operasyon sonrası yayınlanan TEM, MİT KOM tarafından hazırlanan araştırma raporlarında, vakfın hiçbir terör örgütüyle iltisakı olmadığı belgelenmiş ayrıca yaptıkları çalışmalar nedeniyle Vakıf, Adana Emniyetinden plaket almıştı.0 Yorum

Yorum Yaz