İsrail'den küstah hareket: Kudüs’ün surlarına ABD ve İsrail bayrakları yansıtıldı

Mescid-i Aksa'nın da bulunduğu Eski Şehir’in etrafındaki surların batı Kudüs tarafında kalan kısımlarına ışıklandırma sistemi ile ABD ve Siyonist İsrail bayrakları yansıtıldı.

İsrail'den küstah hareket: Kudüs’ün surlarına ABD ve İsrail bayrakları yansıtıldı
15 Mayıs 2019 08:05

ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliği’nin Kudüs'e taşınmasının birinci yıldönümü münasebetiyle, işgal altındaki Kudüs’ün Eski Şehir bölgesini çevreleyen tarihi surlara ABD ve Siyonist İsrail bayrakları yansıtıldı.

İşgalci İsrail’e bağlı Kudüs Belediyesi, Eski Şehir’in etrafındaki surların batı Kudüs tarafında kalan kısımlarına ışıklandırma sistemi ile ABD ve Siyonist İsrail bayrakları yansıttı.

Mescid-i Aksa’nın da içinde bulunduğu Eski Şehir’i çevreleyen surların yanı sıra kutsal şehirdeki birçok simge alana da aynı şekilde bayraklar yansıtıldı.

İsrail Başbakanlık Basın Ofisi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kudüs Belediyesi tarafından ABD’nin büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasının birinci yıldönümü nedeniyle bir kutlama töreni düzenlendi.

Törende konuşma yapan Kudüs Belediye Başkanı Moshe Lion, “ABD, büyükelçiliğini ebedi başkentimiz ve İsrail Devletindeki elçilikler için tek uygun yer olan Kudüs'e taşıyan ilk ülkedir. ABD’deki dostlarımızı kucaklıyoruz. Başkan Donald Trump ve Büyükelçi David Friedman siz gerçek dostlarsınız.” dedi.0 Yorum

Yorum Yaz