İşte Engellemeye Bahane Edilen O Ses Kaydı!

Alparslan Hocanın cezaevinden ailesiyle yaptığı telefon görüşmeleri süresiz engellendi. Bu haksızlığa bahane edilen ses kaydı ise haberimizde;

İşte Engellemeye Bahane Edilen O Ses Kaydı!
28 Haz 2019 15:49:19

Heyecanla Beklenen Ses Kayıtlarına Amborgo

Alparslan Hocanın ailesiyle yaptığı telefon görüşmeleri, Kasım 2018 tarihinden itibaren Semra Kuytul Hocahanım tarafından sosyal medyada kamuoyuyla paylaşılıyordu.

Alparslan Hoca ise bu görüşmeler aracılığıyla yapılan hukuksuzlukları kendi dilinden anlatma fırsatı yakalıyorken gündeme ve islami hakikatlere dair önemli açıklamalarda bulunuyordu.

Her cuma büyük bir heyecanla beklenen ses kayıtlarının bugün itibariyle süresiz engellediği öğrenildi.

Toplamda 49 görüşmeyi kayıt altına alarak kamuoyunun istifadesine sunmakla gurur duyduğunu ifade eden Semra Hocahanım ise bu süresiz engellemeye sert tepki göstererek karara getirilen gerekçeye sitem etti.

Bolu F Tipi cezaevi müdüriyetinin Alparslan Hocanın ailesiyle görüşme hakkını süresiz elinden alma kararına geçen hafta yapılan görüşmeyi gösterdiği öğrenildi.

Alparslan Hocanın telefonda eşine, arkadaşlarının iyi bir islam davetçisi olmaları takdirinde kurban keseceği şeklinde konuşması, skandal karara gerekçe olarak öne sürüldü.

"İyi bir islam davetçileri olurlarsa kurban keseceğim" dediği için ailesiyle yapacağı telefon görüşmelerine amborgo uygulanan Alparslan Hoca'nın susturulmaya çalışıldığı bir kez daha gözler önüne serildi.

Eşiyle kurban keseceğine dair mutluluğunu paylaşması sebebiyle yapılan bu engelleme sosyal medyanın da sert tepkisini çekti.

Yargı Reformu Kağıtta Kaldı

Bu skandal engelleme ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı yargı reformu strateji belgesini akıllara getirdi.

Reform paketinde fikir özgürlüklerine kısıtlamaların yapılmayacağı ve ifade hürriyetinin genişletileceği vaadedimesinin üzerine bugün gelen bu susturma kararı; siyasi erklerin söylemlerinin ve eylemlerinin ne denli çeliştiğini gözler önüne serdi.

Alparslan Hocanın cezaevinden ailesiyle yaptığı son telefon görüşmesi olarak kayıtlara geçen 49. ses kaydı şu şekilde;0 Yorum

Yorum Yaz