Madaya için tehlike büyüyor

Aylardır insani yardımın ulaşmadığı Madaya'da durum içler açısı. Şiddet ve aşırı soğuğa maruz kalan 40 Bin Madayalı için endişe giderek büyüyor.

Madaya için tehlike büyüyor
09 Şub 2017 08:19:15

Birleşmiş Milletler, Suriye'de rejimin kuşatması altındaki Madaya'da şiddet ve aşırı soğuğa maruz kalan ve temel insani ihtiyaçlardan mahrum olan 40 bin kişinin durumundan endişe duyulduğunu bildirdi.

40 BİN KİŞİ İÇİN TEHLİKE BÜYÜYOR

BM Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın toplatısında Madaya'daki endişe verici insani duruma dikkati çekti.

Dujarric, "Madaya'da şiddet ve aşırı soğuğa maruz kalan ve temel insani ihtiyaçlardan mahrum olan 40 bin kişinin durumundan endişe duyuyoruz." dedi.

'ACİLEN İNSANİ YARDIMA İZİN VERİLMELİ'

Madaya'da bir kişinin böbrek yetmezliği, bir kişinin ise keskin nişancılar tarafından vurularak öldüğü yönünde haberlerin olduğunu ancak teyit edilemediğini ifade eden Dujarric, Madaya, Zabadani, Fua ve Kefraya'ya geçen kasım ayından beri insani yardım ulaştırılamadığını ifade etti.

Dujarric, Suriye'de taraflara kuşatma altındaki ve erişimin zor olduğu bölgelere derhal insani erişime ve Madaya'dan tıbbi tahliyelere izin verilmesi çağrısını yineledi.

Etiketler:   İnsani Yardım


0 Yorum

Yorum Yaz