Merve Konukoğlu babası tarafından öldürüldü

Elazığ’da Mikail Konukoğlu, üniversite sınavı için ağabeyinin evine gelen 20 yaşındaki kızı Merve’yi silahla öldürdü. Konukoğlu aynı silahla kendisini de vurdu.

Merve Konukoğlu babası tarafından öldürüldü
17 Haz 2020 22:57:00

Annesiyle birlikte Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde yaşayan 20 yaşındaki Merve Konukoğlu, 27-28 Haziran’da yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş sınavı için Elazığ’a geldi. Burada ağabeyinin evinde kalan Konukoğlu, babası Mikail Konukoğlu tarafından vurularak öldürüldü.

Olay, Kırklar Mahallesi Huzurlu Sokak'taki 3 katlı Ekici Apartmanı'nın bodrum katında meydana geldi. Merve Konukoğlu, gireceği sınav için ağabeyinin Elazığ'daki evindeydi. Kızının kentte olduğunu öğrenen baba Mikail K., iddiaya göre, merkeze bağlı Elmapınar köyünden gelip, görüşmek istedi. Merve K., babasıyla görüşmek istemeyince aralarında tartışma çıktı. Kısa sürede kavgaya dönüşen olayda Mikail K., tabancasını çıkararak, kızına ateş açtıktan sonra kendisini de vurdu. Çevredekilerin haber vermesiyle olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlileri, yaptığı kontrolde Merve K.'nin yaşamını yitirdiğini belirledi. İntihar teşebbüsünde ağır yaralanan Mikail K. ise ambulansla Fethi Sekin Şehir Hastanesi'ne kaldırılarak, tedaviye alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı0 Yorum

Yorum Yaz