Mısır'da Karadavi'nin kızı Ula'nın gözaltı süresi tekrar uzatıldı

Mısır'da Yusuf el-Karadavi'nin kızı Ula el-Karadavi'nin iki buçuk yıldır süren gözaltı süresi 15 gün daha uzatıldı. Darbeci Sisi yönetimi, Ula Karadavi ve eşi Husam Halef, 30 Haziran 2017'de gözaltına almıştı.

Mısır'da Karadavi'nin kızı Ula'nın gözaltı süresi tekrar uzatıldı
28 Eki 2019 08:22:39

Mısır Devlet Güvenlik Savcılığı, Yusuf el-Karadavi'nin kızı Ula el-Karadavi'nin iki buçuk yıldır süren gözaltı süresini 15 gün daha uzattı. 

Savunma heyetinden avukat Ahmed Madi, basına yaptığı açıklamada, milli güvenlik konularıyla ilgili davalara bakan Devlet Güvenlik Savcılığının müvekkili Ula Karadavi'nin gözaltı süresini 15 gün daha uzattığını açıkladı.

YENİ SUÇLAMANIN ADI BELİRTİLMEDİ

Madi, Karadavi'nin Ceza Mahkemesi tarafından serbest bırakılmasının ardından yeni bir dava sebebiyle ihtiyati tedbir amacıyla gözaltı süresinin uzatıldığını söyledi.

Madi, Karadavi hakkında yeni suçlamanın adı belirtilmemiş olan 'Bir terör örgütüne katılmak ve terörü finanse etmek' olduğunu belirtti. 

Müvekkilinin iki buçuk yıldır gözaltında tutulduğuna işaret eden Madi, Karadavi'nin ziyaretine izin verilmediği ve hücre hapsinde tutulduğuna dikkati çekti. 

NE OLMUŞTU?

Ula Karadavi ve eşi Husam Halef, 30 Haziran 2017'de gözaltına alınmıştı. Mısır yönetimi, 17 Ağustos 2017'de 'İhvan mensubu' oldukları gerekçesiyle aralarında Ula el-Karadavi'nin de bulunduğu Yusuf el-Karadavi'nin 6 çocuğunun mal varlığına el koymuştu.

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi, Ula Karadavi ve eşinin serbest bırakılması talebinde bulunmuştu.0 Yorum

Yorum Yaz