Mustafa Şentop, Soylu'ya 10 bin dolar alan siyasetçiyi sordu

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya Sedat Peker'den her ay 10 bin dolar alan siyasetçinin kim olduğunu yazılı olarak sordu...

Mustafa Şentop, Soylu'ya 10 bin dolar alan siyasetçiyi sordu
05 Haz 2021 12:58:06

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'den her ay 10 bin dolar alan siyasetçi iddiasını yazılı olarak sordu.

Meclis Başkanı, 27 Mayıs'ta İçişleri Bakanı Soylu'ya gönderdiği yazıda Gazi Meclis'in bu tür iddialarla anılmaması gerektiğini belirterek tüm bilgi ve belgelerin Meclis Başkanlığı'na gönderilmesini istedi.

Habertürk TV muhabiri Fevzi Çakır'ın canlı yayında aktardığı yazıda şu ifadeler yer aldı: 

Gazi Meclis'in bu tür iddialarla anılmaması ve vekillerin de zan altında kalmaması gerek.
Hukuki sürecin başlatılabilmesi için tüm bilgi ve belgeler hem adli makamlara hem de Meclis Başkanlığı'na gönderilsin.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT Haber yayınında Sedat Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi olduğunu söylemişti ancak Soylu siyasetçinin ismini açıklamamıştı. Soylu, mafyadan para alan siyasetçiyi daha sonra savcılara açıklayacağını söylemişti.

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, iddialarla ilgili sorular üzerine "Bunun açıklanmasına dair kamuoyundan da beklentiler var, biz de bu konudaki beklentilerimizi ifade ettik yazılı-sözlü olarak Sayın Bakan'a." demişti.0 Yorum

Yorum Yaz