Siyonist işgal rejimi Kudüs'te yasa dışı 530 yeni yerleşim biriminin inşasını onayladı

İşgal altındaki Filistin toprakları üzerinde İşgal altındaki Kudüs’te, siyonist yerleşimciler için 530 yeni konut inşa edilmesine onay verildi.

Siyonist işgal rejimi Kudüs'te yasa dışı 530 yeni yerleşim biriminin inşasını onayladı
14 Oca 2021 16:00:40

İşgal altındaki Filistin topraklarında, 400’ü Kudüs’ün güneybatısında yer alan Gilo Yahudi yerleşim merkezine, 130’u da kuzeyindeki Ramat Şlomo Yahudi yerleşim merkezine olmak üzere 530 yeni yerleşim biriminin inşa edilmesine karar verildi.

Siyonist rejim sözde Başbakanı Netanyahu, işgal altındaki Batı Şeria'nın farklı bölgelerindeki Yahudi yerleşim merkezlerinde 800 yeni yerleşim birimi inşa etme kararını imzalamıştı.

ABD'de Biden'ın başkanlık görevine başlamasından önce işgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs'te binlerce yasa dışı yeni konut inşasına onay verilmesi planlanıyor.

Siyonist rejimin, 1967'de işgal ettiği Batı Şeria'da 250'den fazla yasa dışı Yahudi yerleşim merkezi bulunuyor. Bu yerlerde ve plansız bir şekilde inşa edilen diğer yerleşim alanlarında ikamet eden 700 binden fazla siyonist yerleşimci, Batı Şeria'da işgal altında yaşayan Filistinliler için hayatı daha da zor hale getiriyor.

Uluslararası hukuka göre, işgal altındaki topraklarda bulunan tüm Yahudi yerleşim birimleri yasa dışı kabul ediliyor.0 Yorum

Yorum Yaz