Siyonist İsrail Filistinlilerin tarım arazilerini tahrip ediyor

Siyonist İsrail güçleri, uzun yıllardır İsrail’in ablukası altındaki Gazze Şeridi’nin doğusunda yer alan Filistinlilere ait tarım arazilerine ateş açtı.

Siyonist İsrail Filistinlilerin tarım arazilerini tahrip ediyor
20 Haz 2020 20:46:55

Filistin merkezli yayın yapan yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, açılan ateş sonucu Filistinlilerin tarım arazilerinin ciddi manada zarar gördüğü belirtilirken, olayda ölen ya da yaralanan olmadığı ifade edildi.

Siyonist askerlerin Gazzelilerin geçim kaynağı olan tarım arazilerinin zarar görmesi için ateş açtığı belirtilirken, konuyla ilgili Filistin ve İsrail makamlarından henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Gazze'yi abluka altında tutan İsrail askerleri, zaman zaman Filistinlilere ait balıkçı teknelerine ve sınır bölgelerindeki tarım arazilerine ateş açıyor, buldozerlerle sınır ihlali yapıyor.

Diğer taraftan işgalci İsrail, zaman zaman Filistinlilerin arazilerinde yer alan kış ve yaz bitkilerini hedef alarak, tarım arazilerine zararlı ilaçlar püskürtüyor.

Söz konusu ilaçlar, sağlığı ciddi ölçüde tehdit ediyor. Kanserojen madde içeren ilaçlar, hayvanlarda ölü ve sakat doğumlara neden oluyor.0 Yorum

Yorum Yaz