Trump Göçmen Kararnamesini İmzaladı

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle işsizliği engellemek için göçmen kabulünü askıya alan kararnameyi imzaladı.

Trump Göçmen Kararnamesini İmzaladı
23 Nis 2020 08:33:49

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs (COVID-19) nedeniyle işsiz kalan vatandaşlarına öncelik vermek için ABD'ye göçmen kabulünü 60 gün askıya alan kararnameyi imzaladı.

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınının merkezi ve en çok can kaybının yaşandığı ülke konumunda bulunan ABD, tedbirlerine bir yenisini daha ekledi.

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Trump bugün, ülkeye çalışmak için giden göçmenlerin kabulünün 60 gün boyunca askıya alınmasını öngören başkanlık kararnamesini onayladı.

Söz konusu karar kapsamında, bugünden itibaren, ABD dışında bulunan ve elinde geçerli bir göçmen vizesi olmayan yabancı ülke vatandaşları, ülkeye göçmen olarak alınmayacak.

ABD'de yasal olarak oturumu bulunan kişilerin yanı sıra, ABD vatandaşı ile evli olan kişiler, anne ya da babası ABD vatandaşı olan 21 yaşın altındaki bekar kişiler, kararnameden etkilenmeyecek. 

Ayrıca, COVID-19 konusunda çalışan ve göçmen vizesi bulunan doktor, hemşire ya da sağlık çalışanları ile bu kişilerin eşleri ve 21 yaşından küçük bekar çocukları, kararname kapsamına alınmayacak.
0 Yorum

Yorum Yaz