Yıldırım'dan, Alparslan Kuytul'un çocuklarına dava açılmasına tepki!

Siyer Vakfı Başkanı Muhammed Emin Yıldırım, Alparslan Kuytul Hocanın kızlarına açılan davayla ilgili kişisel sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklamada bulundu.

Yıldırım'dan, Alparslan Kuytul'un çocuklarına dava açılmasına tepki!
05 Tem 2019 21:08:57
Semra Kuytul sosyal medya hesabından, eşi Alparslan Kuytul’a özgürlük istemi ile yürüdükleri için 2 kızına dava açıldığını duyurdu. Olayı sosyal medyadan öğrenen birçok siyasetçi, hukukçu ve gazeteciden tepki geldi.

Siyer Vakfı Başkanı Muhammed Emin Yıldırım ise, Alparslan Kuytul Hocanın kızlarına açılan davayla ilgili kişisel sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklamada bulundu.

Yıldırım'ın açıklamaları şu şekilde:

"15, 16 yaşlarında iki kız kardeş babaları için yürüyüş yaptıkları gerekçesiyle mahkemeye verilmişler. Bu son olay bile adaletin geldiği noktayı gösteriyor. Adaletin bu kadar ele ayağa düşürülmesinin çok ciddi bedelleri olacak ve bu bedel dünya-ahiret hepimiz için çok ağır olacak!"

Semra Kuytul: Unutturmayacağız!

Twitter hesabından peş peşe paylaşımlarda bulunan Kuytul'un eşi Semra Kuytul, 2003 ve 2004 doğumlu kızları hakkında açılan davaya tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

"Evrakta yazdığı gibi ben çocuklarımı herhangi bir suça (!) sürüklemedim aksine onlara onurlu duruş, hakka sahip çıkış örneği gösterdim, cesareti öğrettim. Bu süreçte her zaman yanımda olan, yaşlarına bakmadan bana destek ve moral veren çocuklarımla gurur duyuyorum..Neyseki böylesi çarpık algılara kapalı bir aileyiz, hatta arkadaşlarımız olarak bu konuda algılarımız kapalı çok şükür... Biz haklıyız ve hakkın daima yanındayız... Ama toplumu böylesi şahsiyetsiz hale getirmeye maşa olan kurumlara da yazıklar olsun diyorum... #Unutturmayacağız"0 Yorum

Yorum Yaz