• Anasayfa
  • GÜNDEM Haberleri
  • 41 baronun boykot kararını değerlendiren TBB Başkanı Feyzioğlu: Tuzu kuru olanların ne dediği önemli değil

41 baronun boykot kararını değerlendiren TBB Başkanı Feyzioğlu: Tuzu kuru olanların ne dediği önemli değil

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Yargıtay'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek Adli Yıl Açılış Töreni davetini reddeden barolara ilişkin açıklamalarda bulundu. Feyzioğlu, "Tuzu kuru olanların ne dediği önemli değil" ifadelerini kullandı.

41 baronun boykot kararını değerlendiren TBB Başkanı Feyzioğlu: Tuzu kuru olanların ne dediği önemli değil
18 Ağu 2019 16:29:41

İzmir Barosu’nun gösterdiği ilk tepkinin ardından, yargı bağımsızlığını zedeleyeceği gerekçesiyle daveti protesto eden baro sayısı 41'e ulaştı. Türkiye’de kayıtlı toplam 106 bin 436 avukattan, aralarında İstanbul ve Ankara’nın da bulunduğu 97 bin 445 avukatın kayıtlı olduğu barolar, Yargıtay'ın davetine katılmama kararı aldı. 

Baroların Yargıtay'ın davetini reddetmesine ilişkin açıklamalarda bulunan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, "Türkiyenin normalleşmesi sürecinde Yargıtay Başkanlığımız önemli bir adım attı, bize elini uzattı. Biz de elimizi uzattık. Tuzu kuru olanların ne dediği çok önemli değil. Adli yıl açılışının çok önemli bir diyalog zemini olduğunu biliyoruz" ifadelerini kullandı.

Yargı reform paketi hakkında da konuşan Feyzioğlu, "Değerli bir çalışmadır, inşallah ekimde yasalaşacak, Türkiye’nin önünü açacaktır" yorumunda bulundu.0 Yorum

Yorum Yaz