Almanya 31 ülke ile seyahat yasağını kaldırıyor

Almanya 31 ülke ile seyahat yasağını ve uyarısı kaldıracak. Avrupa Birliği dışından ülkelerin de olduğu listede Türkiye'ye yer verilmedi.

Almanya 31 ülke ile seyahat yasağını kaldırıyor
26 Mayıs 2020 14:22:37

Almanya’nın resmi haber ajansı dpa, sosyal kuralları yavaş yavaş gevşeten Berlin yönetiminin Haziran ortasından itibaren 31 ülkeyle seyahat yasağı ve uyarısını kaldıracağını aktardı.

dpa’nın haberinde Almanya’nın seyahat uyarısını Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin yanı sıra 4 ülkede daha kaldırılacağı belirtildi. Taslak metni kamuoyuna aktaran dpa’nın haberinde yarın bir araya gelecek Alman bakanlar ve yetkililer Almanya’nın 26 AB partnerinin yanı sıra Birleşik Krallık, İzlanda, Norveç, İsviçre ve Liechtenstein’la da yasakların kalkmasını masaya yatıracak. Listede Türkiye'nin yer almaması dikkat çekti.

SOSYAL MESAFE GEVŞETİLECEK

Mart ayından beri sıkı önlemler alan Başbakan Angela Merkel’in özellikle eyaletlerin yönetimlerinin baskısı altında kaldığını yazan Almanya’nın çok okunan tabloid gazetesi Bild, sosyal mesafe kurallarının gevşetileceğini yazdı.

Bild’in haberinde 10 kişiden az insanın bir araya gelebileceği belirtilirken evlerdeki ziyaretçi sayısının da ev sahibinin inisiyatifine kaldığı belirtildi. 0 Yorum

Yorum Yaz