Alparslan Hocanın 22 Ağustos Mahkemesine 21 Gün Kaldı!

Alparslan Hocanın 25 Ocak'ta tahliye olup tekrar tutuklandığı davanın 3. duruşması 22 Ağustos'ta görülecek.

Alparslan Hocanın 22 Ağustos Mahkemesine 21 Gün Kaldı!
01 Ağu 2019 09:22:12

18 aydır büyük bir hukuksuzlukla Bolu F Tipi cezaevinde tutulan Alparslan Kuytul Hocanın "suç örgütü kurmak ve nitelikli dolandırıcılık" iddialarıyla yargılandığı mahkemenin 3. duruşması 22 Ağustos'ta görülecek.


İlk Duruşmasında Tahliye Edilmişti


Hiçbir delile dayanmayan asılsız iddialarla açılan mahkemenin ilk duruşması Adana 4.Ağır Ceza mahkemesinde 22 Ocak tarihinde görülmüştü.


3 gün süren mahkeme sonrası ise Alparslan Kuytul Hoca ve Furkan Vakfı Başkanı Ali Alagöz tahliye edilerek serbest kalmışlardı.


Mahkeme heyetinin verdiği tahliye kararı, duruşma savcısının bir üst mahkemeye yaptığı itiraz sonucu saatler içinde bozularak, tutuklama kararı çıkarılmıştı.

Saatler içerisinde verilen tutuklama kararının hukuki değil siyasi olduğu ise birçok camia tarafından ifade edilmiş ve olay sosyal medyanın gündemine oturmuştu.


2. Duruşma 10 Mayıs'ta Görüldü


Siyaseten tekrar tutuklama kararı verilen mahkemenin 2. duruşması ise 10 Mayıs Perşembe günü Adana Merkez Adliyesinde görüldü. Yüzbinlerin tahliye beklediği mahkemeden ise erteleme kararı çıktı.
Delil yetersizliği sebebiyle tahliye edilmesi gereken Alpaslan Hocanın, delil yetersizliği sebebiyle tutukluluğunun devamına karar verilerek mahkeme 22 Ağustos 2019 tarihine ertelendi.


3. Duruşma 22 Ağustos'ta Görülecek

Adeta zulme dönüştürülen erteleme kararlarıyla aylar sonrasına atılan mahkemeye sayılı günler kaldı. 22 Ağustos 'ta 3. duruşması görülecek olan mahkeme, Adana Merkez Adliyesinde gerçekleşecek.

Tahliye Edilmesi Bekleniyor


Aileyle telefon görüş hakkı engellenen ve tutukluluğunun 312 gününü tecritte geçiren Alparslan Hocanın, 21 gün sonra Adana Merkez Adliyesinde görülecek olan mahkemesinde tahliye edilmesi bekleniyor..0 Yorum

Yorum Yaz