Alparslan Kuytul Hoca: Lanet olsun böyle adalete!

'Suç örgütü kurmak ve nitelikli dolandırıcılık’ iddialarıyla yargılandığı davada Alparslan Kuytul Hocanın savunmasından alıntılar...

Alparslan Kuytul Hoca: Lanet olsun böyle adalete!
22 Ağu 2019 11:46:15

Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Furkan Vakfı davası bugün görülüyor.  Alparslan Kuytul Hoca ve Furkan Vakfı Başkanı Ali Alagöz, cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. SEGBİS üzerinden bağlanarak savunmasını yapan Alparslan Hoca, suçlamalara ilişkin "Önce içeri alıyorlar. 2 yıla yakın beni bekletiyorlar. Sonra kendini savunabilirsin diyorlar. Lanet olsun böyle adalete. Ben neden hapisteyim? Yukarıdakiler böyle istiyor çünkü. Böyle adalet mi olur?" ifadelerini kullandı.

Furkan Vakfı Başkanı Ali Alagöz'ün yaptığı savunmada, "Türk filmleri gibi oldu hayatımız. Bir iyilik yapalım, vakfa katkı sunalım dedik; kendimizi içeride bulduk, dolandırıcılık, mal varlığını gizleme iddialarıyla karşı karşıya kaldık" ifadelerini kullandı.

Suç örgütü kurmak ve dolandırıcılıkla suçlanan Alparslan Hocanın savunmasından alıntılar;

Suçu olan pişmanlık duyar. Suçum yok ki pişman olayım. Bizi sindiremeyecekler.

Bu yapılanlar ilk defa bana yapılmıyor. Nicelerine yapıldı. Ama bize yapıldığı kadar alçakça yapılmadı. Benim evimde 40-50 yıllık eşyalar var. Ben bunları söylemeye utanıyorum ama beni mecbur ettiler. Tüm mesele eleştiriyor olmamız.
Ben şu anda suçsuzluğumu ispat etmeye çalışıyorum. Hukuk devleti böyle mi olur? Komik bir durum bu.
Önce içeri alıyorlar. 2 yıla yakın beni bekletiyorlar. Sonra kendini savunabilirsin diyorlar. Lanet olsun böyle adalete. Ben neden hapisteyim? Yukarıdakiler böyle istiyor çünkü. Böyle adalet mi olur?

Vakfın parası, vakfın kasasından çıktı, Evimizdeki ayakkabı kutularından değil. Bunların yapmak istediği şey benim itibarıma suikast yapmak. Buradan kahraman olarak çıkmamı istemiyorlar.
0 Yorum

Yorum Yaz