Alparslan Kuytul Hocadan Hicri Yılbaşı Mesajı

Alparslan Hoca 2017 yılında hicri yılbaşı ile ilgili yayınlanan mesajında "Hicri yılbaşının hepimize görevlerimizi, göstermemiz gereken fedakârlıkları ve kendi medeniyetimizi yeniden gerçekleştirmeyi hatırlatan bir yılbaşı olmasını Allah (cc)’tan niyaz ederim." temennisinde bulunmuştu.

Alparslan Kuytul Hocadan Hicri Yılbaşı Mesajı
31 Ağu 2019 00:00:00

19 aydır Bolu F Tipi cezaevinde tutuklu bulunan Alparslan Kuytul Hocanın resmi internet sitesi alparslankuytul.com 'dan yayınlanan Hicri yılbaşı mesajı şu şekilde;

Peygamberî medeniyet hicret ile gerçekleşmiştir. Hicret düşmanın zulmünden bir kaçış olmaktan ziyade bir medeniyet inşa etme girişimidir. İslam tarihinde ne Efendimizin doğumu ne kendisine peygamberliğin verilmesi ne katıldığı savaşlar ve kazandığı zaferler ve ne de gerçekleştirdiği fetihler takvim başlangıcı olarak kabul edilmemiş ancak medeniyetimizin doğuşunu temsil eden hicret hadisesi hicrî takvimin başlangıcı olarak kabul edilmiştir. Âyet ve sûrelerin ayırımında bile hicret ölçü alınmıştır. Hicretten önce gelen ayetler mekkî, sonra gelenler medenî olarak isimlendirilmiştir. Bir medeniyet kurma girişimi olan hicret hadisesinin Müslümanlar için takvim başlangıcı kabul edilmesi İslam’ın yeryüzünde bir medeniyet kurma projesi olarak gönderildiğini gösterir. Hicri yılbaşı bizlere bunları hatırlatmalıdır.

Tüm kardeşlerimi Allah’ı razı etme ve medeniyet kurma düşüncesi ile doğup büyüdüğü toprakları, malını-mülkünü ve akrabalarını terk eden Efendimiz ve ashabı gibi fedakâr olmaya ve İslam medeniyetini yeniden inşa etmek için mücadeleye davet ediyorum. Müslümanların kanlarının her tarafta aktığı, günahların son derece çoğaldığı ve birlik-beraberliğin tamamen kaybedildiği bir dönemde bu mücadeleye daha çok muhtacız.

Bu hicri yılbaşının hepimize görevlerimizi, göstermemiz gereken fedakârlıkları ve kendi medeniyetimizi yeniden gerçekleştirmeyi hatırlatan bir yılbaşı olmasını Allah (cc)’tan niyaz ederim.

Alparslan KUYTUL
12 Eylül 20170 Yorum

Yorum Yaz