Arınç'tan Bülent Turan'a: Boyundan büyük işlere karışma, herkes haddini bilsin

Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, Ahmet Türk'ye yönelik ifadeleri nedeniyle kendisini eleştiren AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'a ağır sözlerle yüklendi: Boyundan büyük işlere karışma. Sen zaman zaman böyle çıkışlar yapıyorsun. Sivrisinek ısırığı kadar beni ilgilendirmez. Herkes haddini bilsin.

Arınç'tan Bülent Turan'a: Boyundan büyük işlere karışma, herkes haddini bilsin
12 Eyl 2019 17:23:21

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi ve eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'a tepki gösterdi. Turan'a yönelik olarak "Boyundan büyük işlere karışma" diyen Arınç "Sen zaman zaman böyle çıkışlar yapıyorsun. Sivrisinek ısırığı kadar beni ilgilendirmez. Sana yazık olur. Herkes haddini bilsin. Ben de bileyim, Bülent Turan da bilsin, başka partilerin başka temsilcileri de bilsin" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Bülent Arınç, kayyum yoluyla görevinden alınan eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk için "Ben sadece Ahmet Türk'ü tanıyorum ve ona saygı duyuyorum. Ahmet Türk'ün benim üzerimdeki hakkı şudur. Bu kişinin terörle alakası yoktur. Ahmet Türk'ün terörle alakası yoktur. Barış olsun isteyen biridir" demişti.

Bülent Turan da Arınç'a tepki göstermiş, şunları kaydetmişti: "Biz ülke ayağa kalksın diye uğraşırken, terörle uğraşırken, çıkıp karşımıza ısrarla 'Niye kayyım atadın, niye bunu yaptın?' dediler. PKK’ya göz kırpan kim varsa o gözü oyacağız. Dün çıkmış bir ağabeyimiz, yok Ahmet Türk’ün terörle ilgisi yokmuş. Hadi oradan yahu. Hiçbir adam ezbere gerekçelerle, uyduruk gerekçelerle görevden alınmaz. Halkın seçtiğine saygı duyulur ama halk seçtiği zaman giderken Kandil'den yanına eş başkan koyarsan, halkın seçtiği iradeyi kandile teslim edersen, şehidin ailesini işten kovar da, aynı göreve bir terör zanlısını getirirsen, belediyenin tüm resmi kurumu olan makamından, kimliğinden, internet sitesinden Türk bayrağını çıkartırsan, sana devlet gelir, 'Kalk oradan kardeşim der' ve kaldırır."0 Yorum

Yorum Yaz