Bahçeli: Türk Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulunan Türk Tabipleri Birliği'ni (TTB) hedef aldı. Artık sabır ve tahammül gösterilmesinin imkânsız olduğunu söyleyen Bahçeli, TBB'nin kapatılması ve yöneticileri hakkında adli işlem yapılması çağrısında bulundu.

Bahçeli: Türk Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır
16 Eyl 2020 22:24:59

Sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan MHP Lideri Bahçeli, Türk Tabipleri Birliği'nin sağlık çalışanlarına dikkat çekmek için siyah kurdele takacaklarını söyleyerek, "Bu teşebbüs zehirli ve zillet bir komplodur" dedi.

Devlet Bahçeli sonraki iletisinde ise şu ifadeleri kullandı:

"Ülkemizin yeni tip Koronavirüs salgınıyla mücadelesini kösteklemek isteyen, vatandaşlarımızla birlikte sağlık çalışanlarımızı telaş ve paniğe sürüklemek amacı taşıyan kötü niyetli bir kampanya devamlı mesafe almaktadır. Bunu görüyoruz, karanlık emel sahiplerini biliyoruz.

"ZEHİRLİ BİR KOMPLODUR"

Türk Tabipler Birliği isimli ihanet oluşumu sözde artan vakalara, hayatını kaybeden insanlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza dikkat çekmek maksadıyla tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takacakmış! Bu teşebbüs zehirli ve zillet bir komplodur.

Siyah kurdele takınca ne olacak? KOVİD-19 hastalığından tedavi gören insanlarımıza ne diyecekler? Bu kapsamda vefat eden kardeşlerimizin ailelerine ne anlatacaklar? Birlikten ziyade illete dönen tabipliğin yüz karaları nereye ulaşmayı hedefliyorlar?

Siyah kurdele takan-takmayan ayırımı hastanelerde vasat bulursa muhtemel gelişmeler hakkında bir fikri olan var mıdır? Türk Tabipler Birliği Korona kadar tehlikelidir,tehdit saçmaktadır. Üstelik, hükümete yönelik “Yönetemiyorsunuz, ölüyor,tükeniyoruz” eylemi haince bir tertiptir.

“ADLİ İŞLEM YAPILMALIDIR”

Çağrım şudur: Türk Tabipler Birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir. Bu nedenle sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır.

“SABIR VE TAHAMMÜL GÖSTERİLMESİ İMKANSIZDIR”

Virüsle mücadeleye hesapsız ve art niyetsiz devam eden vatansever bilim insanlarımızdan oluşacak bir müteşebbis heyet kurulmalı, rezaletin, hıyanetin ve Türkiye husumetinin kara sayfası kapatılmalıdır. Artık Türk Tabipler Birliği’ne sabır ve tahammül gösterilmesi imkânsızdır."0 Yorum

Yorum Yaz