Bakan Özer: Atama takvimini en kısa sürede paylaşacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 15 bin öğretmen ataması yapılacağını açıklaması sonrası Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer atama takvimini paylaşacaklarını söyledi.

Bakan Özer: Atama takvimini en kısa sürede paylaşacağız
09 Eyl 2021 11:20:59

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 bin yeni öğretmen ataması yapılacağını duyurmasının ardından Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den de açıklama geldi. Atama takvimi henüz açıklanmamışken Özer, "Yeni atamalarla Türkiye’de öğretmen başına düşen öğrenci oranları, OECD ülkeleri ortalamasına daha da yaklaşacaktır" dedi. 

Özer, 15 bin yeni öğretmen atamasıyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanıİbrahim Şenel'e teşekkür ederek, "Türkiye’nin geleceğini inşa etmek için insan kaynağımıza yapılan bu yatırımların eğitim sistemimizin kalitesini daha da artıracağına şüphem yok. Yeni atamalarla Türkiye’de öğretmen başına düşen öğrenci oranları, OECD ülkeleri ortalamasına daha da yaklaşacaktır. Atamaya ilişkin çalışmalarımız devam etmekte olup branş dağılımları ve atama takvimini en kısa sürede kamuoyuyla paylaşacağız. 15 bin öğretmen atamamız, eğitim camiamıza ve ülkemize hayırlı olsun" ifadelerini kullandı. 0 Yorum

Yorum Yaz