Bakan Selçuk: Gündüzlü Bakım Merkezleri 1 Temmuz'da yeniden açılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 75 ilde bulunan Gündüzlü Bakım Merkezleri'nin 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerine yeniden başlayacağını bildirdi

Bakan Selçuk: Gündüzlü Bakım Merkezleri 1 Temmuz'da yeniden açılacak
06 Haz 2020 21:37:48

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, normalleşme süreci ile birlikte 75 ilde bulunan 'Gündüzlü Bakım Merkezleri'nin 1 Temmuz'dan itibaren yeniden faaliyete geçeceğini duyurdu.

Bakan Selçuk yaptığı yazılı açıklamada; gündüzlü bakım alanında tam veya yarı zamanlı olarak engelli yurttaşlara hizmet sunulduğunu aktararak bu yıl itibarıyla Gündüzlü Bakım Merkezleri'nin sayısının 123'e ulaştığını açıkladı. Selçuk, normalleşme süreci ile birlikte 1 Temmuz’dan itibaren 75 ilde bulunan 'Gündüzlü Bakım Merkezlerinin faaliyete geçeceğini duyurdu ve normalleşme takvimiyle birlikte, gerekli tedbirleri sağlayarak, bu merkezlerde engellilere hizmet vermeyi sürdüreceklerini söyledi.

Selçuk, "Engellisine evde bakmakta olan ailelerin kendilerine daha çok zaman ayırmalarını sağlayarak rahatlatılması, engellimizin de sosyal hayata daha aktif katılması temel amacımız" diye konuştu.

Tarımsal rehabilitasyon, iş uğraşı atölyeleri, müzik atölyesi, resim atölyesi çalışmaları ile sportif faaliyetler, tiyatro, müzik, halk oyunları, drama, ebru ve benzeri aktivitelerin de bu merkezler tarafından engelliler için sunulduğunu aktaran Selçuk, Gündüz Bakım Merkezleri modelini yaygınlaştırmayı hedeflediklerini söyledi

Etiketler:   bakan selçuk


0 Yorum

Yorum Yaz