Bakan Selçuk’tan yeni sınav açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkçe için okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerini ölçmek için sınav çalışması başlattıklarını açıkladı.

Bakan Selçuk’tan yeni sınav açıklaması
22 Kas 2018 14:52:41

 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okuma, yazma, konuşma ve dinleme olmak üzere dört beceride yeterlilikleri ölçmeye yönelik Türkçe sınav yapmak için çalışma başlattıklarını bildirdi. Özellikle Suriyelilere yönelik Türkçe öğretiminde bu sınavları kullanmayı planladıklarını anlatan Ziya Selçuk “Daha sonra öğrencilerimizin ana dil becerilerini ölçmek için de yaygın bir şekilde kullanacağız. Ölçemediğimiz süreçleri iyileştiremeyiz. Dille ilgili dört beceriyi birlikte ölçeceğiz ve değerlendireceğiz. Bu amaçla 81 ilimizdeki mevcut elektronik sınav merkezlerimizi kullanacağız. Ayrıca tüm illerimizde ölçme ve değerlendirme merkezlerimizin kurulumunu bu yıl sonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

Bu arada Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer başkanlığında Türkçe sınav ile ilgili ilk toplantı düzenlendi. Toplantıda, her kurumun mevcut bilgi ve deneyimleri paylaşıldı0 Yorum

Yorum Yaz