• Anasayfa
  • GÜNDEM Haberleri
  • ‘Birden fazla maaş alan bürokratlar engellensin’ teklifi AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi

‘Birden fazla maaş alan bürokratlar engellensin’ teklifi AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi

Kamu görevlilerinin birden fazla maaş almasının engellenmesini öngören kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda AKP ve MHP milletvekillerinin oyları ile reddedildi.

‘Birden fazla maaş alan bürokratlar engellensin’ teklifi AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi
27 Eki 2021 09:21:41

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın ‘kamu görevlilerinin birden fazla maaş almasının engellenmesini’ öngören kanun teklifi oylandı.

Genel Kurul’da teklifini anlatan Kasap “10 milyonun üzerinde işsizi olan, insanların çöpten rızık toplamaya çalıştığı, asgari ücretin açlık sınırının altında olduğu, çocukların yatağa aç girdiği, hayat pahalılığının arttığı, insanların temel ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorluk çektiği, yoksulluğun alabildiğine yaygınlaştığı bir ortamda bürokratlar, bakan yardımcıları 150-200 bin liralara yaklaşan maaşlar, huzur hakları alıyor. 11 yerden maaş alan bürokratınız var. Bu insafsızlıktır, vicdansızlıktır” dedi.

“BU TAKSİMİ KURT YAPMAZ”

Konuşmasında, Necip Fazıl Kısakürek’in dizelerini anımsatan CHP’li Kasap; “Allah’ın on pulunu bekleye dursun on kul; Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul. Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa” diye konuştu.

Kasap’ın konuşmasının ardından yapılan oylama sonucunda kanun teklifi Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

Kasap, daha sonra yaptığı değerlendirmede; “AKP ve Milliyetçi Hareket Partisi milletvekillerinin oylamada tutundukları tavırla bir kez daha milletin yanında olmadıklarını göstermişlerdir” diye ifade etti.

Etiketler:   AKP MHP AKP


0 Yorum

Yorum Yaz