Erdoğan Girişimcilere Seslendi: Gel, Yatırım Yap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, girişimcilere seslendi: "Ben buradan girişimcilerimize sesleniyorum gelin yatırım yapın." dedi.

Erdoğan Girişimcilere Seslendi: Gel, Yatırım Yap
20 Kas 2019 12:06:41

Erdoğan'ın açıklamasından satır başları şöyle:


"İstifa eden teşkilatlarının yeniden yapılanmasına katkıda bulunan kardeşlerime teşekkür ediyorum."


"Ak Parti'nin sahibi millettir. Bunun için teşkilatlarımızın milletimizle en güzel kucaklaşmayı sağlayacak isimlerden oluşması gerekiyor."


"2018 ve 2019 seçimlerini sonuçları adeta sandık sandık mahalle mahalle bakarak gereken dersleri çıkarmak şarttır. Oyumuz düştüyse bir yerde hiçbir şey yok gibi hareket edemeyiz. Bu tür yerlerde önce teşhisi doğru koyacağız. Sonra da en ideal çözümü hayata geçireceğiz. Genel merkezimizdeki, tüm birimlerin bu konudaki çalışmalarını titizlikle yürüttüklerine inanıyorum. Yeni teşkilat yapımız 2023-2024 seçimlerinde hayati rol oynayacaktır. En küçük bir eksikliğe mahal vermeden süreci tamamlamalıyız."


"Türkiye pek çok cephede beka mücadelesi verdiği bir zamandan geçiyor. İster sahada ister masada olsun geleceğimiz için tehdit teşkil eden her türlü hamleyi bertaraf ediyoruz. Teröristleri öne sürüyorlar ezip geçiyoruz. Ekonomimize saldırıyorlar kısa sürede toparlanıp yolumuza devam ediyorlar. Dışarıdan bizi köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar dostluklarımızı tazeleyerek bunu da boşa çıkarıyoruz."


(Kılıçdaroğlu'na) "Ağzını her açtığında ecdadımıza hakaret etmeyi maharet sanıyor. Bu zatın kendi geçmişinden utanması bizi ilgilendirmez ama hiç kimsenin milletimizin tarihine haksızlık etmesine rıza gösteremeyiz. Bu kişinin sadece ecdadına değil bugün yaşayan çocuklarımızın geleceğine de saygısı yok.Neymiş efendim can ve mal güvenliği olmayan ülkeye yabancı sermaye gelmezmiş. Yani yabancılara Türkiye'ye yatırım yapma diyor. Kendi ülkesini kötülemesinin adı ihanetin dik alasıdır. Neyse ki bu zatı sadece biz değil küresel sermaye de ciddi,ye almıyor."


Uluslararası firmaların çoğu özellikle batı medyasının baskılarına rağmen yatırım için Türkiye'yi tercih ediyorlar. Ülkemiz hala cazibesini sürdürüyor. Borsamız rekor kırıyor. Geldiğimizde 10 bindeyken şu anda borsamız 107 bini yakalamış vaziyette. Ülkemize yatırım kararı alan yatırımcıları caydırmak için belli kişilerin içeride ve dışarıda nasıl çırpındığını izliyoruz. Mesela 15 Temmuz'da millet canı pahasına darbeye direnirken bu zatın darbeciler eşliğinde tankların arasından gittiğini iz gayet iyi biliyoruz. Bunlar kayıtlarda mevcut. Ekonomimize karşı saldırılar yapılırken kendisini ortada hiç görmedik. Teröristlere arkadaşlar diyerek onları pohpohladı. Yürüttüğümüz harekatlar karşısında şöyle bir içten gelen hayırlı olsun lafını duymadık. Teröristlere de bunlar teröristtir dediğini ağzından duymadık. Her milli meselemizde karşımızdakilerin ağzıyla bize saldırdı. Bu zatı sadece biz değil dünyadan kimse kale almıyor da zararı sadece kendi partisiyle sınırlı kalıyor. Bizim milletvekilimiz olan bir hanımefendiye bunlar parlamentoda saldırdılar. Tarihte de Ecevit bir bayan milletvekilimize de 'susturun bu kadını' diye hakaret etmişti. Dün de oradan ilhamla Grup başkanvekimiz Özlem Hanım'a 'susturun bu kadını' diyecek ahlaksız edepsiz bir şekilde davranan CHP'nin yetkilileri var. Kimse kusura bakmasın biz bu ahlaksızlara bu edepsizliklere pirim verecek durumda değiliz. Tüm grubumuz hele hele bir bayan milletvekilimize bir bayan grup başkanvekilimize bu şekilde saldıracak olan edepsizlere parlamentonun gereken cevabı vermesi lazım. Cezasa ceza vermesi lazım. Bunlar öyle kuru özürle geçiştirecek meseleler değil. Neyse iç tüzükteki cezalar bunların verilmesi lazım .Bu zatların ilk kez yaptıkları bir şey değil. Zaten başkanları şahsıma, bir diğer yine bir konuşmasında şahsıma yine bu parlamentonun çatısı altında her türlü hakareti edepsizce yaptılar. Bunların edepsizlikleri karşısında artık susmak diye bir şey yok. 


Müslüman bir sokulduğu yerden bir daha sokulmaz. O yüzden grup başkanvekilimizin hukukunu tüm grup olarak onu koruma altına almak hepimizin görevidir. Tüm oradaki milletvekili arkadaşlarımın görevidir. Burası yol geçen hanı değil, burası bir parlamentodur. Özellikle grup başkanvekili bir hanım kardeşimizin hukukunu sonuna kadar korumak bizim görevimizdir .Bu hastalıklı zihniyete rağmen biz güçlüyüz."


CHP'ye IMF tepkisi

"Bunlar geçenlerde bize nasihat ediyorlardı, ne diyorlardı IMF'den borç almanız lazım. Geçen buraya gelenlerle özel toplantılar yaptılar sonra kıvırmaya başladılar. E yaparız, da size mi kaldı ya. Siz zamanında yaptınız, sizin açtığınız borcu biz kapadık. Bizim şu anda IMF ile bir ilişkimiz yok, biz bize yeteriz. Devlet milletine borçlu kalamaz diyerek biz bunu çözdük. 2003-2018 yılları arasında ülkemizi ortalama yüzde 5,6 büyüttük. Satın alma paritesine göre dünyanın en büyük 13. ülkesi haline geldik. "


"Genel ticaret sistemimizdeki ihracatımız hamdolsun 180 milyar doları geçerek her ay rekor tazeliyor."


Erdoğan girişimcilere seslendi: Gel, yatırım yap

Cari açığımız artık fazla veriyor. Döviz kurundaki ve faizlerdeki yükselme sebebiyle kamu borçlanma oranımızda bir parça artış yaşanmışsa da hâlâ AB kriterlerine göre iyi durumdayız. Faizleri hızla düşürerek ülkemiz üzerindeki kara bulutları dağıtıyoruz. Ben buradan girişimcilerimize sesleniyorum gelin yatırım yapın. Her sektöre sesleniyorum. Hangi sektörde çalışıyorsa, gel yatırım yap. Bankalarımızın kapısı artık size açık. Faizdeki oranlar açık net ortada. Gel yatırım yap. İkinci olarak diyorum ki kendi parana dön. Kendi paranı kullanmaktan çekinme. Artık milli parayla adım atma dönemine döndük, bunu başarıyla yürütmek durumundayız. Şu anda geçen yıl yaşanan sıkıntılar sebebiyle gerileyen konut, otomobil, beyaz eşya satışları ile yeni kurulan şirket sayısının yeniden yükselmeye başlaması ekonomideki toparlanmanın işaretidir. Endişe etmeyin, lütfen kendi alanlarınızda yatırım yapmaya devam edin. 0 Yorum

Yorum Yaz