• Anasayfa
  • GÜNDEM Haberleri
  • Erdoğan'dan hakim ve savcılara mesaj: Adalet yoksa devlet yoktur, devlet yoksa milletin istiklali ve istikbali yoktur

Erdoğan'dan hakim ve savcılara mesaj: Adalet yoksa devlet yoktur, devlet yoksa milletin istiklali ve istikbali yoktur

"Bizim herhangi bir grubun veya ekibin değil sadece ve sadece devletinin emrinde, kanunların gösterdiği istikamette görev yapacak hakimlere, savcılara ihtiyacımız var" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eğer adalet yoksa devlet yoktur, devlet yoksa milletin istiklali ve istikbali yoktur. Özgürlüğü olmayan bir halkın yok olup gitmesi mukadderdir" dedi.

Erdoğan'dan hakim ve savcılara mesaj: Adalet yoksa devlet yoktur, devlet yoksa milletin istiklali ve istikbali yoktur
12 Kas 2018 17:15:53

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün katılımıyla gerçekleştirilen adli ve idari yargı hakimleri ile Cumhuriyet savcılarının kura töreninde konuşmalar öncesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı okundu.

 

Mesajında, meslek öncesi eğitim süreçlerini tamamlayıp mesleğe kabullerine karar verilen adli ve idari yargı hakimleriyle cumhuriyet savcılarına görev yerlerinde başarılar dileyen Erdoğan, yeni hakim ve savcıların Türkiye'ye ve millete hayırlı hizmetler vermesini temenni etti.

Adalet sarayları ve duruşma salonlarının üzerinde yazan 'Adalet mülkün temelidir' sözünün sıradan bir slogan olmadığını, çok derin anlamlara sahip bir mesaj olduğunu ifade eden Erdoğan, "Eğer adalet yoksa devlet yoktur, devlet yoksa milletin istiklali ve istikbali yoktur. Özgürlüğü olmayan bir halkın yok olup gitmesi mukadderdir. Sizler işte böylesine hayati bir görevi ifa etmek üzere yola çıkıyorsunuz" değerlendirmesinde bulundu.

'YAŞADIĞIMIZ ACI HADİSELER KAMPLAŞMALARA İZİN VERİLMEMESİ GEREKTİĞİNİ GÖSTERDİ'

 

Erdoğan, Türkiye'nin son yıllarda adalet teşkilatı üzerinden istiklaline ve istikbaline yönelik çok ciddi saldırılarla karşı karşıya kaldığına dikkati çekerek, şu ifadeleri kullandı:

"Milli iradenin dirayeti siyasi iradenin kararlılığı ve adalet teşkilatımızın güçlü duruşu sayesinde bu tehditlerin üstesinden gelmeyi başardık. Yaşadığımız acı hadiseler bize diğer kurumlarımız gibi yargının içinde de kesinlikle kamplaşmalara, hizipleşmelere, bilhassa da yasa dışı örgütlenmelere kesinlikle izin verilmemesi gerektiğini göstermiştir. Bizim herhangi bir grubun veya ekibin değil sadece ve sadece devletinin, milletinin emrinde, kanunların gösterdiği istikamette görev yapacak hakimlere, savcılara, adliye personellerimize ihtiyacımız vardır. Kura çekerek görev yerlerine gidecek adli ve idari hakimlerimizle cumhuriyet savcılarımızın her birinin işte bu vasıflara sahip olduğuna, vazifelerini bu şuurla yerine getireceklerine inanıyorum."0 Yorum

Yorum Yaz