'Firari' denilen askerin kemikleri kışlada gömülü bulundu!

İstanbul'daki Hasdal Kışlası'nda 'kaybolan' er İsmet Işık'ı, 2 askerin gasp edip öldürdüğü ortaya çıktı. Kemikleri kışlada gömülü halde bulunan Işık'a 21 yıl sonra 'şehit' unvanı verildi.

'Firari' denilen askerin kemikleri kışlada gömülü bulundu!
22 Mayıs 2022 20:25:01

Konyalı İsmet Işık, 2000 yılında İstanbul'daki Hasdal Kışlası'nda askerliğini yapmaya başladı. Usta birliği için de aynı kışlada kalan Işık, kantin sorumlusu yapıldı.

Ancak 21 yaşındaki Işık, 24 Haziran 2001'de bir arkadaşının yanına çay içmeye gideceğini söyledikten sonra ortadan kayboldu. Ertesi sabah askeri yetkililer, Konya'daki baba Durmuş Işık'ı arayıp, oğlunun kantindeki 800 lirayı alıp, firar ettiğini söyledi. O dönem yapılan tüm aramalara rağmen İsmet Işık'tan hiçbir iz bulunamadı.

DHA'nın haberine göre olaydan 14 yıl sonra Işık'ı, 2 askerin gasp edip öldürdüğü ortaya çıktı. Kaybolduktan 19 yıl sonra ise kışlaya gömülen cesedinden geriye kalan kemikleri bulunan Piyade Er İsmet Işık'ın ailesi, oğullarının 'şehit' kabul edilmesi için başvuruda bulundu. 21 yıl sonra şehitlik unvanı verilen İsmet Işık için bugün öğle namazının ardından gıyabi cenaze namazı kılındı. 

Etiketler:   İsmet Işık


0 Yorum

Yorum Yaz