Furkan Gönüllülerinden Kamuoyuna Duyuru!

Adana’da namaz provokasyonu şeklinde yayılan iftiralara cevap vermek isteyen Furkan gönüllüleri bir duyuru yayınlayarak “Peygamberi metodla 25 yılı aşkın bir süredir halkımıza hayırlı hizmetler sunan Furkan gönüllüleri, bugüne kadar İslam düşmanlarının hiçbir oyununa gelmeden mücadelelerini sürdürmüş, bundan sonra da Allah’ın inayetiyle sürdürmeye devam edeceklerdir.” dedi.

Furkan Gönüllülerinden Kamuoyuna Duyuru!
24 Mayıs 2020 22:21:08

Furkan gönüllüleri kendileri hakkında oluşturulmak istenen provokasyon algısı ile ilgili duyuru yayınlayarak iftiralara cevap verdi.

21 Mayıs günü Adana’da 8-10 kişinin açık havada, sosyal mesafeye dikkat ederek teravih namazı kılmak istemesi üzerine ağır bir şekilde darp edilerek gözaltına alınması ile başlayan olaylar sabaha kadar devam etmişti. Yandaş medya olayı çarpıtarak Adana’da Namaz Provokasyonu algısı oluşturmaya çalışmış ancak olaya dair videolar ve vatandaşların ifadeleri hakikatleri ortaya çıkarmıştı.

Furkan Haber olarak yakından takip ettiğimiz olayın video kayıtlarında polisin uyguladığı şiddete ve tahrik girişimlerine rağmen gönüllülerin İslam düşmanlarının eline koz verecek herhangi bir davranışta bulunmadığını dile getirebiliriz. 

Furkan gönüllülerinin "Adana'da Provokasyon İftirası" hakkındaki kamuoyu duyurusu şu şekilde;

Bilindiği üzere geçtiğimiz gün açık alanda sosyal mesafe kurallarına uyarak teravih namazı kılan bir grup Furkan Gönüllüsü kardeşimiz, emniyet güçlerinin acımasız müdahalesine maruz kaldı.

Darp, hakaret ve ters kelepçe ile ağır müdahaleye maruz bırakılan Furkan gönüllüleri, geceyi gözaltında geçirmek zorunda kaldı. Bu haksız muameleyi duyan Alparslan Kuytul Hocaefendi ve Furkan Gönülleri, sabaha kadar gözaltına alınan kardeşlerini bekledi.

Alparslan Kuytul Hocaefendi virüs bahanesiyle müslümanların manevi, ulvi değerlerinin ortadan kaldırılmasına tepki gösterince okların hedefi haline gelerek şimşekleri üzerine çekti.

Gözünü, kulağını hakikatlere kapatmış, ötekileştirme, iftira ve kin ile beslenen paralı troll ekibinin ve tetikçi yandaş medyanın saldırısına uğrayarak halkı provoke etmekle suçlandı.

Furkan Gönüllüleri polis şiddetine rağmen İslam düşmanlarının eline koz verecek bir davranışta bulunmadığı gibi olgunluğunu muhafaza ederek mücadelelerini sonuna kadar sürdürdü.

Furkan Gönüllüleri olarak yandaş medyanın provokasyon suçlaması hakkında kamuoyuna bildirmek istiyoruz ki; peygamberi metotla 25 yılı aşkın bir süredir halkımıza hayırlı hizmetler sunan Furkan gönüllüleri, bugüne kadar İslam düşmanlarının hiç bir oyununa gelmeden mücadelelerini sürdürmüş, bundan sonra sürdürmeye devam edeceklerdir.

Yandaş medyanın provokasyon suçlaması hakkında kamuoyuna bildirmek istiyoruz ki; peygamberi metotla 25 yılı aşkın bir süredir halkımıza hayırlı hizmetler sunan Furkan Gönüllüleri, bugüne kadar İslam düşmanlarının hiçbir oyununa gelmeden mücadelelerini sürdürmüş, bundan sonra da Allah’ın inayetiyle sürdürmeye devam edeceklerdir.

0 Yorum

Yorum Yaz