Furkan Gönüllüsü Kız Öğrencilerin de Evleri Kapatılıyor

Furkan Gönüllüsü erkek öğrencilerin evlerinden sonra şimdi de kız öğrencilerin evleri kapatılıyor.

Furkan Gönüllüsü Kız Öğrencilerin de Evleri Kapatılıyor
18 Mayıs 2020 22:36:38

Adana’da yaşan erkek öğrencilere ait evlerin ardından şimdi de kız öğrencilere ait evler Furkan Vakfına ait kaçak yurt olduğu iddiası ile bir kez daha kapatılmak isteniyor.

Alparslan Kuytul Hoca’nın tutuklu bulunduğu süreçte Furkan Gönüllüsü kız ve erkek öğrencilerin evleri Furkan Vakfı’na ait kaçak yurt olduğu iddiası ile kapatılmıştı. Yapılan itiraz sonucu mahkeme bu evlerin öğrencilere ait meskenler olduğuna karar vererek evleri tekrardan öğrencilerin kullanımına açmıştı.

Bu yıl ilk önce erkek öğrencilerin evlerine ulaşan tebligatla evlerinin tekrardan kapatılacağı duyuruldu. Kısa bir süre sonra da kız öğrencilerin evlerinin de kapatılacağı öğrenildi.

Verilen haksız karar sebebiyle bir kez daha evlerinden ayrılmak zorunda bırakılan kız öğrenciler çektikleri video ile kamuoyuna seslendi.

20 Mayısa kadar evlerini boşaltmaları gereken öğrenciler şu ifadeleri kullandı:

“2 yıl öncesinde kadar bu zulüm tekrar yaşandı. Biz yine evlerimizden atıldık. Hiçbir gerekçe olmadan, evlerimizin yurt olduğu iddiasıyla. Halbuki mahkeme kararı ile buranın yurt olmadığı ispat edilmişti. Müslüman olmamız suç mu? Hakkımızı helal etmiyoruz.”
0 Yorum

Yorum Yaz