• Anasayfa
  • GÜNDEM Haberleri
  • Gergerlioğlu, MEB Toplantısında Furkan Gönüllüsü Öğretmenlerin Açığa Alınmasına Tepki Gösterdi

Gergerlioğlu, MEB Toplantısında Furkan Gönüllüsü Öğretmenlerin Açığa Alınmasına Tepki Gösterdi

Ömer Faruk Gergerlioğlu, MEB toplantısında yaptığı açıklamayla Gaziantep'te iki öğretmenin açığa alınmasına tepki gösterdi.

Gergerlioğlu, MEB Toplantısında Furkan Gönüllüsü Öğretmenlerin Açığa Alınmasına Tepki Gösterdi
15 Kas 2019 19:20:20

Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Gaziantep'teki basın açıklamasına katılmaları sebebiyle açığa alınan iki öğretmeni, TBMM'de yaptığı basın açıklamasında gündeme getirerek "Öğretmenlerin ifade özgürlüğü ne olacak" dedi.

Öğretmenlerin açığa alınması kararına tepki gösteren Gergerlioğlu, "öğrencilerine ifade özgürlüğünü öğretecek olan öğretmenleri basın açıklamasına katılmaları sebebiyle mesleklerinden alınması durumu ne olacak? Öğretmenler ifade hürriyetini kullanamayacak mı?" sözlerini sarf etti.

Ne Olmuştu?

3 Kasım'da, yıkılan Kuran Kursu ve Müslümanların sessizliği konulu basın açıklaması yapmak isteyen Furkan Gönüllülerine polis sert müdahalede bulunarak 34 kişiyi gözaltına almıştı. Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı gözaltına alınanlar arasında bulunan iki öğretmeni açığa aldığını duyurmuştu. MEB'in haksız kararı ise sosyal medyada kınanarak protesto edilmişti.İlgili Haber;


Zulme Sessiz Kalmayan Öğretmenler Açığa Alındı!
0 Yorum

Yorum Yaz