Getir, yurt dışı büyüme için 128 milyon dolarlık fonlama sağladı

Hızlı teslimat şirketi Getir, yurt dışında büyüme planları kapsamında 128 milyon dolarlık fonlama sağladı.

Getir, yurt dışı büyüme için 128 milyon dolarlık fonlama sağladı
19 Oca 2021 19:38:08

Hızlı teslimat şirketi, yurt dışında büyüme planları kapsamında 128 milyon dolarlık fonlama sağladı. 

Şirketten yapılan açıklamaya göre söz konusu fonlama işleminde beş buçuk yıl önce kurulan şirketin değeri de yaklaşık 850 milyon dolar olarak belirlendi. 

Açıklamada Getir'in ikinci yatırım turunu yabancı ve yerli fonlardan sağlanan 128 milyon dolarla tamamladığı belirtilirken, ilk yatırımda yer alan Silikon Vadisi yatırımcılarından Michael Moritz, ikinci turda da Brezilya merkezli Base Partners ile birlikte turun liderliğini yaptı. 

Mevcut yerli yatırımcılardan Revo ikinci yatırım turunda da yer alırken, diğer yatırımcılar arasında New York merkezli Tiger Global ve Silikon Vadisi’nden Goodwater Capital, Türkiye’den Fiba ile Esas Holding yer aldı. 

Getir'in kurucusu Nazım Salur 2015'te Getir'i kurduklarını belirterek, "Bugün Türkiye’nin 18 kentinde 1,500 ürünü ortalama 10 dakikada kullanıcılara ulaştırıyoruz. 128 milyon dolar yatırım aldığımız bu turda, mevcut yatırımcılarımız Getir’in potansiyeline inanarak ek yatırım yaptı ve yeni yatırımcılar aramıza katıldı. Sadece 5.5 yılda yaklaşık 850 milyon dolar değerlemeye ulaştık" dedi.0 Yorum

Yorum Yaz