Google yeni özelliği sayesinde hastaların doktor bulmasına yardım edecek

Kullanıcılar için herhangi bölge dahilinde uygun doktoru bulmayı sağlayacak. Aynı zamanda doktorların hangi sigorta şirketiyle çalıştığını görebilecek.

Google yeni özelliği sayesinde hastaların doktor bulmasına yardım edecek
06 Ara 2021 12:42:33

 Google yeni bir özellik duyuruldu. Kullanıcılar için herhangi bölge dahilinde uygun doktoru bulmayı sağlayacak. Aynı zamanda doktorların hangi sigorta şirketiyle çalıştığını görebilecek. Ayrıca doktorun hangi dili konuştuğunu görülebilecek. Bu sağlık hizmetinin daha kaliteli alınmasını sağlayacak. Bu özellikle ABD'de yaşayan ve 2030'a kadar bu sayının 71 milyona ulaşması beklenen yaşlı nüfus için önemli bir adım oldu.

Google, Medicare sigortasına sahip olan bireylerin bu özelliği kullanmasına izin verecek. Urban Institute'a göre, işveren sponsorluğunda sigortası olan bireylerin yüzde13,5'i ve Medicaid veya kamu sigortası olan bireylerin yüzde 22,9'u son 12 ay içinde sağlık sigortası bulmakta zorluk çekti. Bu yüzden bu uygulama oldukça önem taşıyor. 

Google, bu alanda çalışmanın temellerini 2006'da Google Health ile attı. Proje, 2008 yılında Cleveland Clinic'te 1600'den fazla hastayı kapsayan bir pilot çalışma olarak başladı. Temel amacı, tüketicileri tıbbi kayıtları paylaşmalarına ve sağlık ilerlemelerini izlemelerine ve sağlık ve sağlık aramalarını iyileştirmelerine olanak sağlayarak güçlendirmekti.

Başlangıçta doktorları, hastaneleri ve eczaneleri doğrudan birbirine bağlamak için bir sağlık kayıtları oluşturmak için tasarlanmıştı. 2008'den itibaren Google Health, beta test aşamasında bir hizmet olarak genel kullanıma sunuldu. Geçtiğimiz Mayıs ayında Google görseller ile cilt sorunlarını algılayarak potansiyel teşhisleri belirleyebilecek bir uygulama olan AI Dermatology App'i resmi olarak duyurmuştu. 

Etiketler:   google Sağlık


0 Yorum

Yorum Yaz