Hakkın Gür Sesi Furkan Nesli 100. Sayısını Çıkardı

Her ay ele aldığı kapak konusu, içeriği ve gündeme dair yaptığı açıklamalarla ses getirmeye devam eden ve okuyucuların ilgiyle takip ettiği değişmeyen çizgisiyle, Hakkın Gür Sesi Furkan Nesli 100. Sayısını Çıkardı

Hakkın Gür Sesi Furkan Nesli 100. Sayısını Çıkardı
26 Ağu 2019 22:41:52


Türkiye'de Tevhid davasını misyon edinen ender dergilerden olan ve başyazarlığını Alparslan Kuytul Hocanın yaptığı Furkan Nesli Dergisi 100. Sayısını çıkardı.

Furkan Nesli, geride bıraktığı 99 sayı boyunca, ilmi, siyasi, manevi, fikri, kültürel; yüzlerce yazı ve makaleyi okuyucusunun istifadesine sundu.

İslam davası uğrunda hâlâ geceli gündüzlü mücadele eden cefakâr bir yazar kadrosuna sahip olan dergi, benzerlerinden farklı olarak sahip olduğu "tevhid davası" misyonu ile dikkat çekiyor.

Furkan Nesli Editöründen 100. Sayı;

 “Tevhidi İstikamette, Değişmeyen Çizgisiyle,

Hakkın Gür Sesi FURKAN NESLİ...”

Her meseleye Kur’an ve Sünnet penceresinden bakan, ‘Allah’ın dünyasında Allah’ın dediği olmalı’ söylemiyle İslami davetin ve kutlu davanın tüm insanlığa ulaşmasını amaçlayan dergimizin 100. sayısında sizlerle buluşmayı nasip eden Rabbimize hamd ediyoruz.

Allah’ın davasını yeryüzüne hâkim kılmak için mücadele eden ve ümmetine Nebevî hareket metodunu miras olarak bırakan Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem’e salat-u selam olsun. O ki “Oku” ayetinin inmesiyle dünyaya Allah kelamının gücünü gösteren mürebbi… O ki tek bir kelimeyle “La İlahe İllallah” ile çağlar üstü bir nizam kuran Nebi…

İşte bizler de 2011 yılının mayıs ayında Kur’an ve Sünneti rehber edinerek çıktık bu yola. Ateşe su taşıyan karınca misali her yazıda her sayıda ümmetin kanayan coğrafyalarını gündeme getirerek Müslümanların derdiyle hemhal olmayı, kardeşliğimizi hatırlamayı, ümmet olmayı, aynı zamanda bugün bu duruma düşüşümüzün sebeplerini ve çözümlerini dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık.

Sizlerin de desteğiyle Tevhidi istikamette, değişmeyen çizgimizle, Hakkın gür sesi olmaya devam edeceğiz Allah’ın izniyle…

Furkan Nesli
0 Yorum

Yorum Yaz