​Hamas: Abbas'ın Açıklamaları Vatana İhanet

İnsanlar tarafından İslami bir örgüt olarak bilinen fakat gerçekte laik ve sosyalist olan El Fetih hareketinin lideri Mahmud Abbas'ın son açıklamaları Hamas tarafından tepkiyle karşılandı. Mahmud Abbas, tarihi Filistin topraklarından sadece yüzde 22'sini talep eden ve geri kalanını işgal rejimine bırakan bir açıklama yapmıştı.

​Hamas: Abbas'ın Açıklamaları Vatana İhanet
27 Mar 2017 12:08:05

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın tarihi Filistin topraklarından sadece yüzde 22'sini talep eden ve geri kalanını işgal rejimine bırakan açıklamalarını oldukça tehlikeli bulduğunu bildirdi.

'FİLİSTİN HALKININ HAKLARI YOK SAYILIYOR'

Hamas Hareketi sözcülerinden Fevzi Burhum, dün (26 Mart Pazar) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Abbas'ın açıklamalarının vatana ihanet olduğunu, Filistin halkının toprakları üzerindeki hakkını yok saydığını ve işgal rejiminin temellerini güçlendirdiğini söyledi.

Filistin halkının toprakları üzerinde hakkı olduğunu ifade eden Burhum, makamı ve mevkii ne olursa olsun hiç kimsenin bu haktan taviz verme yetkisinin bulunmadığını ifade etti.

'İSRAİL'E TAVİZ VERME POLİTİKASINA KARŞI ÇIKILMALI'

Hamas sözcüsü, Abbas'ın açıklamalarının bütün Filistinlilerin Filistin halkının haklarından taviz verme politikasına karşı çıkmalarını ve işgal rejiminin taleplerine cevap vermek için yarışmanın neticesi Filistin davasını içine düştüğü siyasi çukurdan çıkarmalarını gerektirdiğini belirtti.0 Yorum

Yorum Yaz